Ölümsüzlük üstün teknolojiler ile gerçek olabilir mi?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 342
  • Görüntüleme 13B
Doğal etkenler tarafından ölmeyi durdurmak mümkün olabilir. Hücrelerin ölümünü durdurabilir veya yavaşlatabiliriz. Adam silahı çekip anlımıza dayarsa zaten Allah'a emanetiz, bir zahmette ölelim.

Ateistsin diye müslümanlara sataşmak ha.
Nerede sataştım müslümanlara? Bir hakaret mi ettim, dininiz yalan mı dedim, ne dedim de sataşmış oldum? Konuyu dine çekmeyin diyorum müslümanlara sataşmak diyorsunuz. Psikolojik sorunlarınız varsa bir profesyonele başvurun. Ayrıca ateist değilim.

birilerinin 1400 yıl önce yazdığı kitabı esas alarak değil.
Nerede sataştım müslümanlara? Bir hakaret mi ettim, dininiz yalan mı dedim, ne dedim de sataşmış oldum? Konuyu dine çekmeyin diyorum müslümanlara sataşmak diyorsunuz. Psikolojik sorunlarınız varsa bir profesyonele başvurun. Ayrıca ateist değilim.
"Birilerinin"

Bak mesela birilerine hakaret diyen birine göre bu küfür olmalı. Ben de diyeyim mi şimdi, bana küfür etmeye ne hakkın var?

Ölümsüzlük olamaz, ancak yaşam standartları arttırılırabilir. Sağlık sektöründe çok ilerlersek yaşam süremiz biraz artabilir.

Yaşam süremizin artacağı kesin zaten. Son 100 yılda neredeyse 30-35 yıl arttı.
Ama hocam o zamanlar savaşlar çok sıktı. İnsan yaşam süresi kısalmıştı. Şu anda hazır gıdalar vesaire yaşam süremizi kısaltıyor bence.

Geçmişte insanlar daha kısa yaşıyordu bu arada. Çok değil 40-50 yıl önce ortalama yaşam süresi Türkiye'de 65 yaş iken şimdi 65 yaşında emekli oluyorsun.
Tam tersi diye biliyorum. Geçmişte 50-55 yıl civarında olan (100 yıl kadar önce) ortalama yaşam süresi günümüzde neredeyse 80 yıl.
Geçmiş dediğim 50-100 sene öncesi değil. Doğru kaynak olarak Kuran'ı ele alıcak olursak Ankebut 14-15'de Hz. Nuh'un 950 sene yaşadığı ifade ediliyor bkz. ''Andolsun, biz, Nûh’u kendi kavmine peygamber olarak gönderdik. O da dokuz yüz elli yıl onların arasında kaldı. Neticede onlar zulümlerini sürdürürlerken tûfan kendilerini yakalayıverdi.'' ek olarak doğruluğu belli olmayan Hristiyanlar'ın kitabı Kitab-ı Mukaddes'de söyle yer alıyor:
*Hz. Adem, 930 yaşındavefat etmiştir. (Tekvin, Bab 5/5)
*Hz. Şit, 912 yaşında vefat etmiştir. (Tekvin. Bab.5/8)
*Hz. İbrahim, 175 yaşında, Hz. İsmail 137 yaşında vefat etmiştir. (Bab, 25/7, 17)
Ek olarak Hz. Muhammed 63 yılında vefat etmiştir. Gelin görün ki ölüm yaşı gitgide azalmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı