OEM Key hem Pro hem Home sürümü ile çalışır mı?

Merhaba arkadaşlar bende Windows 10 Pro kuruluydu ve Windows 10 Pro lisans anahtarı girince aktif oldu. OEM Key anakart gömüldü. Bugün Windows 10 Home kurdum ve etkinleştirmeye girdimde Windows dijital bir lisans etkinleştrildi yazıyor. Nasıl oluyor bu bilen var mı?

Kankam ben arkadaşımın bilgisayarını W7'den Windows 10'a çevirdim onda da lisanslı gelmişti.

Yani kısaca Windows 10 Pro Key alınca ilk Pro kurup anakart gömünce Windows Home kurunca aktif oluyor doğru mudur?

Doğrudur tam tersi içinde aynısı geçerli.

Dijital lisans hem parça hem de Microsoft hesabınız ile ilişkilendiriliyor. Eğer Pro sürüm ile aynı Microsoft hesabını Home ile de açtıysanız direkt hesabınız üzerinden etkinleştiriliyor.

Eğer Pro sürüm ile aynı Microsoft hesabını Home ile de açtıysanız direkt hesabınız üzerinden etkinleştiriyor.

Evet Microsoft hesabındanda olur arkadaş direk anakarta gömüldü deyince birinci mesajda ben öyle yazdım.

Dijital lisans hem parça hem de Microsoft hesabınız ile ilişkilendiriliyor. Eğer Pro sürüm ile aynı Microsoft hesabını Home ile de açtıysanız direkt hesabınız üzerinden etkinleştiriliyor.
hocam ben hiç bir zaman oturum açmadım hep çevrımdışı muhtemelen benimki gömülü olduğu için etkinleşti

Geri
Yukarı