OEM RX 460 sistem toplama

Black Panther

Hectopat
Bir sistem toplamayı düşünüyorum ve aklımdaki parçalar şunlar;
  • Intel Xeon 3440 bağlantı için tıklayın.
  • Gigabyte GA-B250-FinTech LGA 1151 bağlantı için tıklayın.
  • OEM RX 460 bağlantı için tıklayın.
  • 4GB'lık 2 tane 1600 MHz Kingston RAM elimde var ama linkini bulamadım.
Bunlar temel bileşenler bu parçlar arasında uyumsuzluk darboğaz ve benzeri durumlar olursa lütfen belirtin. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha az önce o işlemciyi sipariş ettim mükemmel. Gelince sana bildiririm ve RAM'ler de sorun yok. Ancak anakart uyumlu değil galiba. LGA1156 anakart lazım sana. Bir de en az 350W PSU.

OEM kartlar gerekli olduğu düşünüldüğü kadar boşa ümit verirler bana kalırsa , nedenine gelirsek
1)Bu ekran kartları Allah'a emanet şekilde minicik fanlarla geliyor ve sıcaklık en iyi hava silkülasyonu olan kasalar için bile gereksiz arkada (kafanızda) tedirginlik bıraktıracak düzeyde .
2)Performansına bakıp daha iyi olduğunu düşünmemiz mantıklıdır ama biz bu kartın kimin neyin necisinin bile yaptığına bakmıyoruz bakma fırsatımız olmuyor.

Genelde testlerde GTX 750 ti ile yarıştırılıyor ama şunu söyleyebilirim ki gidip rx 460 oem modelini alacağınıza gtx 750 ti ve fx,i3 ,i5(ilk nesiler) ile tamamı ile güvenebileceğiniz ve günümüzde tüm oyunları en ekstrem kötü durumlarda low ayarlarda 40 - 50 fps arası çalıştırma fırsatınız bulunur.

Anakart
Eğer anakart'ın uyacağını bile düşündüyseniz yanıldınız, bırakın çalıştırmayı takamayacaksınız bile o işlemciyi Gigabyte GA-B250-FinTech LGA 1151 'a .Anakart seçiminizi yeniden gözden geçirin ve eğer işlemciyi satın almadıysanız (elinizde bulunup kullanmayı düşünüyorsanız bu adımı geçin). seçtiğiniz işlemci modelinden dolayı çoğu set up (toplama) ile bile bazı oyunları low da çalıştırmak istediğinizde 15 fps alabilirsiniz. işlemci için size xeon yerine fx (en az 6. nesil) i3(en az 4. nesil) i5(en az 2.nesil) öneririm .

Hocam bu karta 300W PSU yeterli midir ?
Gücü anakarttan aldığı için 45W güç tüketiyor ve tek fanla Allah'a emanet çalışıyor.
psu 300 yeterlidir fakat ideali 350.Sanırım destan gibi yazdığım şeyi anlamak istememişsin, burda Allah'a emanet dediğim sorunsuz değil sorunlu olmasıdır. Ekran kartları normal şartlar altında 60-70 derecede çalışırlar. Bu kart 80 derece görebilecek bir kart.(daha üstü bile görür) bu yüzden alınmasını en şiddetli biçimde tavsiye etmediğim kartlardan birisi budur.

Elimde GTX 750ti var tek fanlı Asus'un onu sattım yerine RX 460 sipariş verdim yanlış bir şey yaptım sanırım ama hala siparişi iptal edip GTX 750ti'yi geri alma şansım var
Sizce ne yapmalıyım ?

eğer elinde gtx 750 ti varsa ve illa satacağım da satacağım diyorsan satıp üstüne para koy ve rx 560 al :) (eğer yeni nesile yakın işlemcin yoksa ,fx,i3,i5 gibi rx 560 alma gtx 750 ti ile yola devam)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı