OEM RX460 için Soğutma Önerisi

weismann

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

İnternette satılan OEM RX 460'lardan bir adet satın aldım. Test videolarında gördüğüm kadarıyla maximum 75 dereceye ulaşabiliyor, ortalama ise 71 72 derecelerde gidip geliyor. Fakat benim elimdeki kart aynı oyunlarda ortalama 80 derece sıcaklıklarda çalışıyor. Boşta iken ya da oyundan çıktığımda ise sıcaklıkta herhangi bir sorun bulunmuyor, gerektiği sıcaklıklarda oluyor.

Bu kartın yük altındaki sıcaklığını nasıl düşürebilirim? Ek olarak kasam Gamepower Atlas. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

O kasanın hava akışının pek iyi olduğunu sanmıyorum. Yan kapak açık şekilde dener misiniz?

Kardeşim o test videosunda dikkat ettiysen o eleman kartı kasa içinde değil dışarıda test ediyor yani kasa içinde ekstra 8, 10 derece yükselmesi normal. Soğutucu olarak ekran kartları için uyan bir soğutucu bulmak biraz zor ya veya çıkma bir soğutucu ama dedim ya uyan bir şey bulmak zor bende Gtx 650 ti vardı onun fanı bozulmuştu 8,7 cm'lik 4 pin fandı Türkiye de bulamamıştım Aliexpressden sipariş vermiştim yurtdışı sitelerine bakmanı öneririm...

O kasanın hava akışının pek iyi olduğunu sanmıyorum. Yan kapak açık şekilde dener misiniz?
Yanıtlarınız için teşekkürler, yan kapak açık bir şekilde denedim, daha iyi bir performans aldım fakat yaklaşık 30dk sonra tekrardan kart 80 dereceye ulaştı. Kasanın arka tarafında boş 12cmlik bir fan boşluğu bulunmakta. O kısıma bir adet fan taksam kaç dereceye kadar soğutabilirim ekran kartını?

Yanıtlarınız için teşekkürler, yan kapak açık bir şekilde denedim, daha iyi bir performans aldım fakat yaklaşık 30dk sonra tekrardan kart 80 dereceye ulaştı. Kasanın arka tarafında boş 12cmlik bir fan boşluğu bulunmakta. O kısıma bir adet fan taksam kaç dereceye kadar soğutabilirim ekran kartını?
Kasanın arkasında egzoz fan yok mu? Yoksa takın mutlaka.
Tahminimce 3-4 derece kadar düşer.

Kasanın arkasında egzoz fan yok mu? Yoksa takın mutlaka.
Tahminimce 3-4 derece kadar düşer.

367481

Toz için kusura bakmayın temizlenecek oralar hep. :p
Fakat şöyle bi sorunum var. Güç kaynağından çıkan kablolar gördüğünüz gibi kasanın arka tarafına gidiyor ve oraya ulaşamıyorum. Eğer bir egzoz fan takarsam bağlantısını nasıl yapacağım? Boşta hiç bir güç kaynağı kablosu göremiyorum.

ek olarak bu linkteki egzoz fanı sizce nasıldır? cfm ve rpm olarak iyi geldi bana

Son düzenleme:
Kasayı daha uzaktan çek.

YT'den videoyu izleyin buraya soruyu soruyor

Bence eğer MSİ, ASUS gibi firmaların RX 460 olan kartlarının PCB'si ile senin RX460'ın PCB'si aynı ise o kartın soğutma bloğunu alıp takabilmelisin. Yani teoride öyle.

Isı boruları, yaprakların vidaları PCB'ye cuk oturan varsa sipariş et. Gelince tak.

Yada herşeyi hazır bekleme. Kendi soğutma sistemini kendin yap. Sen bir Strix Soğutma bloğunun şemasını al. Fotoğrafını indir. Git sanayiye. Onlardan yaptırabilirmisin acaba.

Ama biraz da el becerisi lazım.

Eki Görüntüle 367481

Toz için kusura bakmayın temizlenecek oralar hep. [emoji14]
Fakat şöyle bi sorunum var. Güç kaynağından çıkan kablolar gördüğünüz gibi kasanın arka tarafına gidiyor ve oraya ulaşamıyorum. Eğer bir egzoz fan takarsam bağlantısını nasıl yapacağım? Boşta hiç bir güç kaynağı kablosu göremiyorum.
Kasanın arka kapağını açarak bağlanmanız gerekiyor. Orada molex kablosu olur muhtemelen.

Kasayı daha uzaktan çek.

YT'den videoyu izleyin buraya soruyu soruyor

Bence eğer MSİ, ASUS gibi firmaların RX 460 olan kartlarının PCB'si ile senin RX460'ın PCB'si aynı ise o kartın soğutma bloğunu alıp takabilmelisin. Yani teoride öyle.

Isı boruları, yaprakların vidaları PCB'ye cuk oturan varsa sipariş et. Gelince tak.

Yada herşeyi hazır bekleme. Kendi soğutma sistemini kendin yap. Sen bir Strix Soğutma bloğunun şemasını al. Fotoğrafını indir. Git sanayiye. Onlardan yaptırabilirmisin acaba.

Ama biraz da el becerisi lazım.

Firmaların soğutma bloğunu alıp kendim yapmayı düşünmüştüm fakat uyum sorunu falan yapar mı bilmiyorum. daha önce bu tarz donanımsal modifiyeler yapmadığım için. :p

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı