OEM RX460 için Soğutma Önerisi

Firmaların soğutma bloğunu alıp kendim yapmayı düşünmüştüm fakat uyum sorunu falan yapar mı bilmiyorum. daha önce bu tarz donanımsal modifiyeler yapmadığım için. :p

PCB'de soğutma bloğu için delik var mı? Önemli olan bu zaten.

PCB'de soğutma bloğu için delik var mı? Önemli olan bu zaten.

367599

Kartın üstten görünümü bu şekilde. Soğutma bloğu için delikten kastınızı anlamadım fakat belki fotoğrafta belli oluyordur. Şu anda aklımda kırmızı olan fanın vidalarını söküp üstüne silikon ile 120mmlik bir adet fan yapıştırmak var. Sizce verimli olur mu?

Gpu için 80 derece kötü bir değer değil ki. Yük altında 80 i geçmiyorsa (aida64 le tüm ısı değerlerini kontrol edin) boşuna emek ve para harcamak anlamsız olmaz mı?
Ama hobi amaçlı diyorsanız 120mm AIO sıvı soğutma bile yapılır bir şekilde.
Önce fan ve soğutucuyu söküp kartın ön-arka fotolarını paylaşırsanız iyi olur.

368323

MSI Afterburner programı ile yukarıdaki fan ayarlarını uyguladım ve yaklaşık 30-45 dakika GTA 5'de yüksek ayarlarda aynı testimi gerçekleştirdim. Ekran kartı maximum 74 dereceyi gördü. Eğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa bu yöntemi deneyebilirler.

Isı değerleri nedir eski bilgisayarım için o kartı almayı düşünüyorum da hala memnunmusunuz?
Hayır herhangi bir fan takmadım, radeon watmann ayarlarından fanın dönme hızlarını dereceye göre ayarladım. Artık kart o kadar yüksek ısılara kadar ulaşmıyor.
AMD Athlon x3 460 var , oem rx 460 besler mi? yoksa darboğaz olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı