Ön fanların çalışmaması

Berkay Kaan

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Turizm Bölümü
Merhabalar Technopat üyeleri,
Bugün Corsair Carbide 400R kasam geldi montajı yaptım tabi güç kaynağı kablolamada kısa kablolarıyla kasa içini batırdı ama asıl sorum şu;
IMG_0001.JPG

Verdiğim resimde görüldüğü gibi ön fanlar çalışmıyor. İçini tekrar inceledim ancak bir çoklayıcıya bağlı galiba oda led açma-kapama tuşuna gidiyor güç bağlantılarını bulamadım diyecem zaten pwm de güç bağlantısı zaten üstünde ama hiçbir şekilde çalışmıyor özel bir kablomu var? Fanları kontrol paneline bağlasam led açma-kapama tuşuna bağlama şansım olur mu? Bir de sürekli ışık olsa da rahatsız etmez ama çalışmıyor.
[Umarım fazla soru sorup sizleri sıkmıyorumdur. Çünkü sorunlar olunca sormadan olmuyor.]

Dediğim gibi sadece bir fan girşi olduğundan onu o girişe bağladım öndekilerde bir çoklayıcıya bağlı. O da ışık açma kapama düğmesine bağlı galiba önden geliyordu. Başka bağlantısı varsa(400r kullananlar da belirtebilir) nerde? Ancak çıkartıp kontrolcüye bağlasam ışıklarını açıp kapama durumu olur mu olmaz mı diye düşünüyorum. Çünkü ön panel ışıklı güzel görünüyor.

Bende corsair kullaniyorum ama hç bu sıkıntıya düşmedim.
Bendeki zaten sıkıntı değil zaten fan kontrolcüye bağlasam ışıkları kontrol edemeyeceğim. Kontrolcüye bağlamasam ışıkları kontrol edeceğim ki zaten çalışmıyor neyi açıp kapatayım. Ondan dolayı diyorum bendeki sorun diye birşey değil ama iki durum arasında kalmak sorun oldu benim için.

Son düzenleme:
Tamamdır. Çalıştı ama bu seferde sesli olarak. Kasa içinde bir molex bağlantı varmış. Kablo diğer kablolar arasına girince görünmemiş bugün gördüm. Çözümlendi.
Not: Konu başlığı düzenle diye bir buton görmedğim için hem konuyu kilitleyip hem de konu başlığına çözüldü işareti koyarsanız iyi olur.

Kasanızda fan kontrolcü var. Fanları kontrolcüye bağlayın.
Bu arada bugün denedim dediğini soket tipi aynı ama tipi farklı olduğundan kenarlarında kilit kısaca her bölümü takılmayı engelledi. Ön tarafa ya bir adet 14 cm ya da aynı şekilde iki adet beyaz ledli 12 cm ya da akasanın 12 cm yuva için 14 cm fanını tercih edecem. Ya iki kabloyu bilgisayarcıya yaptıracağım ya da o iki kabloyu kendim yapacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı