Önce arkadaş olalım diyen kız

Kızın başlangıçta seni tanımak istemesini normal karşılıyorum. Tanımadan etmeden hemen karar vermek istemiyor olabilir fakat önce arkadaş olalım, sonra bakarız söylemini hiçbir zaman normal karşılamadım, karşılamıyorum da çünkü bu tarz kızların genelinin birden fazla alternatifi oluyor. Irk fark etmiyor, kızların yaratılışında böyle bir şey olduğunu düşünmekteyim. Bir şeyi doğrudan silmektense onu genellikle kaybetmez istemez ya da elinde tutmaya çalışır. Kız sana karşı bir şey hissetmediğinden dolayı arkadaş olmak istiyor ve muhtemel sonucu da söyleyeyim: Bir süre sonra sıkıldığını, arkadaşlığı bitirmek istediğini belirtecek. Genellikle bu tarz durum oluyor.

Kız zor zamanlardan geçtiğini belirtmiş. Önceki sevgilisinden ya da ilişkisinden kazık yediği için de böyle davranıyor olabilir ve muhtemelen aynı erkekleri tek kefeye koyuyor. Bu tarz kafa yapısını da hiçbir zaman sevmedim ve desteklemedim. Kızın sana tereddütle yaklaşmasının muhtemel sebeplerinden birisi de budur.

Beş ay zaman istediğini belirtmişsiniz. Bu zamanı neden istiyor? Gerçekten sevse zaman istemezdi. Bu kızın seni arkadaş olarak elinde tutmaya çalıştığını düşünüyorum. Kızla olan ilişkini git hemen bitir demiyorum fakat genellikle bir insan sevdiği kişiyle arkadaş kalamıyor. Bunu zamanında ben de yaşadım, konumu okumak isterseniz diye link bırakıyorum:

Özetle bu kıza çok umut bağlamamanı tavsiye ederim. Muhtemelen kızın kendi içerisinde problemleri var ve bunları aşmak için uğraşıyor. Bu tarz insanlar da bir süre sonra sıkıntı oluyor, arkadaş kalma isteme sebebi de senden gördüğü ilgiyi başkasından görmemiş olabilir ve seni kaybetmek istemiyor. Seni dertleşebileceği, konuşabileceği birisi olarak görüyor da kimsenin dert küpü değilsiniz ve olmayın! Karşısındaki erkekle sorun yaşayacak, sonra gelip dertlerini sana anlatacak yani kendi iyi gününde senin yanında olmayacak fakat problem, kötü olay yaşadığında ilk seni bulacak. Bu tiplerin geneli böyledir.

Benim düşüncemi soracak olursan da bu kızla şahsen arkadaş kalmak istemezdim. Sana da tavsiye ederim, kıza git açık açık her şeyi söyle ve arkadaş olarak kalmak istemediğini belirt. Israrla arkadaş kalmak istediğini belirtirse de Next'le derim. Sonuçta bir kıza kendinizi zorla kabul ettiremezsiniz.

Hocam eline koluna sağlık öncelikle, zaten iki gün önce ilgiyi kestim. Akşamına sen benden soğudun aptal değilim yazdı, alakası yok dedim. Niye günaydın mesajı yollamadın dedi cevap olarak, bir de trip yedim üstüne. Kafam allak bullak. Dün mesela çalıştığı mekana gittim şansa o da çalışıyormuş akşamına. Çok sevindim geldiğin için, teşekkürler falan yazdı. Anlamadım gitti. Biraz daha temkinli davanacağım artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen psikolojik sorunları vardır, sabredin.

Anlatıyor hocam zaten problemleri, bazen çok toxic bazen davranıyor bazen tam tersi şekilde davranıyor beni arkadaşı olarak mı? Görüyor, dert ortağı olarak mı? Anlamadım. Bazen beni dinlemen bile bana çok iyi geliyor diyor. Yani anlamadım gitti.

Anlıyorum, umarım zamanı tutturabilirsiniz.

İnşallah hocam ben davet etmeden buluşmaya davet etti beni 1 ay sonra işler biraz düzelecek o zaman buluşuruz dedi, akşam yemeğine çıkalım dedi, dedi de dedi yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı