Önce sosyal mi yoksa fen mi halledilmeli?

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
11.sınıf dil öğrencisiyim. Hedefim ilk 10 bin. Nasıl çalışmalıyım? TYT başlamalı mıyım? Ben başlamam gerektiğini düşünüyorum ama özellikle okul açılınca vaktim kalmayacak gün içinde ders çalışmaya. Akşam eve 4'te geliyorum bu yüzden tüm TYT'ye aynı anda başlamam mantıklı olmaz. Önce TYT Sosyal'e mi başlayayım yoksa Fen'e mi? Ben sosyal kısmını daha çok seviyorum ama hangisine önce başlamak mantıklı olur bilmiyorum. Sosyal daha çabuk biter gibi bu yüzden hızlıca bitirip fene geçmek daha mantıklı bence. Sizin görüşleriniz neler? Nasıl çalışmalıyım? Hangi derslere bakmalıyım?

Dil 10.000 için dilden 70+ net yapıyor olmanız lazım onu başardıysanız hedefiniz sırayla Türkçe 30 net sonra matematik ve fen olmalı. Matematikte "kek" soru sayısı fene göre fazla. TYT sosyal zaten düzenli çalışma ile(diğer derslerinizde olduğunu düşünüyorum) maksimum 1 ayda biter.

Dil 10.000 için dilden 70+ net yapıyor olmanız lazım onu başardıysanız hedefiniz sırayla Türkçe 30 net sonra matematik ve fen olmalı. Matematikte "kek" soru sayısı fene göre fazla. TYT sosyal zaten düzenli çalışma ile(diğer derslerinizde olduğunu düşünüyorum) maksimum 1 ayda biter.

Madem öyle önce sosyale başlayayım. Okulalrın açılmasından iki hafta sonrasına kadar sosyal biter. En azından 5 dersi halletmiş olurum baştan.

Yeni konular

Geri
Yukarı