[Öneri] 2. el bölümü için telefon numarası zorunlu olsun

2. el bölümü için telefon numarası zorunlu olsun

• Evet

Oy: 121 88,3%
  • Hayır

Oy: 16 11,7%

• Oy verenlerin toplamı
    137
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Telefonun SİM'ini çıkarırsa:D?
Bence TC zorunlu olmalı.
Hukuki yollara başvurulunca telefonun sahibine SIM kart takılı olmasa da ulaşırlar. Siz o konuda rahat olun. Telefon numaranızla TC kimlik NO'nuza kadar savcı istedikten sonra bulunabilir.

Ne ben ne mağdur diğer arkadaş paramızda değiliz. Benim konum kapatıldıktan beri derdim Technopat'ın arkamda durmaması. Belki haklısınız, belki kendilerince haklı sebepleri vardır ancak daha önce çok daha basit bir sebepten ötürü İP adresi mevzusunu açan da Technopat, daha önce İP adresini ortaya döken ve bütün bilgileri ifşalayan da Technopat. Bu Technopat'lar zannediyorum ki aynı. Sadece eşit muamele peşindeyim. Fazlasını da, azını da istemem ve kabul etmem.
Çepni olayı direkt yönetime karşı olan bir olaydı. Bu yüzden direkt bilgileri serdiler. Bu olayda herhangi bir kanunsal dayanak olmadan size IP adresini verirseler KVKK'den dolaylı onlara sorun çıkabilir. @Ciusance'ın başına gelen olayda acaba neden "IP adresini direkt veririz." dediler? Ondan çok emin değilim. Muhtemelen bu konulara bakan moderatörler farklı kişilerdi. Konuya gelirsek telefon numarası yeterli olur diye düşünüyorum. Sonuçta kime ait olduğu belli olan bir şey. Ama herkese açıktan ziyade gizli durmalı ve telefona doğrulama kodu gönderilmesi gerekiyor. Bu şekilde herhangi bir olay olursa (artık ne şekilde alınması gerekiyorsa o şekilde) site gerekli bilgileri ulaştırır.

R10 da kimlik istiyorlarmış mesela, direkt olarak kimlik istenmesi yüz istenmesi falan saçma bence, r10 defalarca db hack yemiş burasıda aynısına maruz kalırsa ne olacak? En mantıklısı telefon numarası ve tc/serino kapatılmış bir kimlik bence. Bu bilgilerle polise gidersek kimlik süreci hızlandırır. Kimlik sahteyse orda belli olur direk zaten, telefon numarasından yürütürler süreci. Ben katılıyorum telefon numarası eklenmeli.

• Beğen
İfadeler: Pmw
Dolandırılma olaylarının telefon numarası ile alakası yok. Dolandırılan kesinlikle bu tarz konularda kendisi suçludur. Telefon numarasını bulunca acaba ne yapacaksınız? Konuda doğru düzgün bir kanıt yok hiçbir şey yok. Açıkçası 2. El ürün alırken internet üzerinden satış yapmamanızı öneririm kesinlikle elden yapılmalı.

Dolandırılma olaylarının telefon numarası ile alakası yok. Dolandırılan kesinlikle bu tarz konularda kendisi suçludur. Telefon numarasını bulunca acaba ne yapacaksınız? Konuda doğru düzgün bir kanıt yok hiçbir şey yok. Açıkçası 2. El ürün alırken internet üzerinden satış yapmamanızı öneririm kesinlikle elden yapılmalı.
Neler yapabilirsem onu yaparım? Kanıt yok derken acaba gözleriniz mi bozuk? Zira mağdur ben ve konuyu okuyan onlarca belki yüzlerce kişi hepimiz de gördük ki ortada bayağı bayağı kanıt mevcut. Ayriyeten bilgisayarıma 9 adet kanıt içeren bir klasör oluşturdum. Tekrar tekrar bakın konuya. Şunu da belirtmek isterim ki bu olaydan rahatsız olduysanız konuya hiç girmeyip, mesaj sayınız artsın diye mesaj yazmak yerine konuyu es geçmeniz sizin ve mağdur olan benim için çok daha sağlıklı olacaktır.

Eğer ki forum bu tarz alışveriş imkanı sunacaksa asgari şartlar sağlanmalı belirttiğiniz gibi telefon numarası vs ve hatta GET açmak zorunlu hale bile getirilebilir. Teknoloji for muyuz ve mantıklı düşünürsek herkesin elinde elbet satmak istediği parçalar olacaktır. Yönetici arkadaşların bu konuyu ciddi olarak düşünmesini isterim.

Neler yapabilirsem onu yaparım? Kanıt yok derken acaba gözleriniz mi bozuk? Zira mağdur ben ve konuyu okuyan onlarca belki yüzlerce kişi hepimiz de gördük ki ortada bayağı bayağı kanıt mevcut. Ayriyeten bilgisayarıma 9 adet kanıt içeren bir klasör oluşturdum. Tekrar tekrar bakın konuya. Şunu da belirtmek isterim ki bu olaydan rahatsız olduysanız konuya hiç girmeyip, mesaj sayınız artsın diye mesaj yazmak yerine konuyu es geçmeniz sizin ve mağdur olan benim için çok daha sağlıklı olacaktır.
Kusura bakmayın ama siz yazdığımı nerenizden anladınız? Orada sizin dolandırılmadığınızı söylemiyorum dolandırıcıya hiçbir şekilde ulaşamazsınız ve hiçbirşeyini söylemeyen adama dolandırılmak sizin hatanız. İnternetten dolandırılan kişiler bence kendileri suçludur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı