[Öneri] 2. el bölümü için telefon numarası zorunlu olsun

2. el bölümü için telefon numarası zorunlu olsun

• Evet

Oy: 121 88,3%
  • Hayır

Oy: 16 11,7%

• Oy verenlerin toplamı
    137
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kanıt istenmesin demedim. Kanıt istemekten başka bir şey yapılmadı dedim. Dolandırıcının açmış olduğu satış ilanında kodun geçersiz olduğuna dair kanıt paylaştım. Daha sonra dolandırılma vakası adı altında açtığım konuda yine kanıt istendi. Sorun değil paylaştım. Yine istesinler yine paylaşayım. Daha sonra dolandırıcının konusu kilitlendi. Ardından diğer mağdur arkadaştan dolandırıldığına dair kanıt istendi. O kanıt geldikten bilmem kaç dakika sonra ceza bildirildi ve konu kilitlendi. Dolandırılma vakası adı altındaki konuda kanıtları paylaştım. olayın üzerinden 2 saat geçtiğinde moderasyon ekibi çözümü benim konumu kilitlemekte buldu. Ben kanıtlara bakarak hakkımın verilmesini istedim, istiyorum. Kanıtsız vermiş olmuyor. Bal gibi kanıtlar mevcut. Dolandırıcılık ortada. Yapılması gereken daha önce İP adresinin verilmesiyle uyarıldığı gibi İP adresini gerçekten vermek.
Bilgiler siz mahkemeye verdikten sonra, savcı talimatıyla polisler aracılığıyla Technopata ulaşılarak alınır. Hukukun işleyişi budur. Size IP adresini şu an vermeleri demek suça ortak olmaları demektir. Bu yüzden vereceklerini sanmam.

Konuları takip ettiniz mi? İP adresi verildiği gibi dava için gerekli ne işlem varsa sırasıyla uygulayacağımı yeterince belirttiğimi zannediyorum. Hoş, verilmese dahi bir yoluna bakıp yapacağım.
IP adresini vermediklerini gördüm ve konuları takip ediyorum. Discord ile iletişime geçmeyi denediniz mi?

Evet. Artık dolandırılma olmasın. Ve dolandırılma olduğunda da buraya yazılmasın. Çünkü dolandırıcının afedersiniz totosu tutuşuyor da öyle veriyor.

Hocam acil durumlarda satıcıya kesin ulaşılabilen iletişim araçlarından birinci sırada telefon var. Bence dolandırılan alıcının satıcıya bir kez de olsa telefon görüşmesi yapma hakkı olmalı. Bu sayede mahkemeye vermektense uzlaşarak (küçük bir ihtimal ama neyse) belki sorunlar halledilebilir. Uzlaşma sağlanamadığı takdirde mahkeme yolu gözükür zaten. Hele ki pahalı bir şey alındıysa...

Gerçekçi olacağım kimse bir tane forum üzerinden pahalı bir ürün almaz. Zaten Technopat'ta senede 1 kişi ancak dolandırılıyordur onun da tatavasını yapmaya gerek yok. Birisi de TC kimlik diye konu açmış. Moderasyon özelden mağdur kişiye verir IP adresini gerisi onda bitiyor. Technopat komisyon bile almıyor satışlardan niye uğraşsınlar? Güvenli alışveriş yapılacak 100 tane site var gitsinler oraya.

100-150 lira için bu kadar küçük düşmeye gerek mi var? Para için küçük düşeceğime açlıktan parasızlıktan ölürüm daha iyi.

Gerçekçi olacağım kimse bir tane forum üzerinden pahalı bir ürün almaz. Zaten Technopat'ta senede 1 kişi ancak dolandırılıyordur onun da tatavasını yapmaya gerek yok. Birisi de TC kimlik diye konu açmış. Moderasyon özelden mağdur kişiye verir IP adresini gerisi onda bitiyor. Technopat komisyon bile almıyor satışlardan niye uğraşsınlar? Güvenli alışveriş yapılacak 100 tane site var gitsinler oraya.
Mahkemeye verildiğinde en azından ellerinde IP adresi gibi sürekli değişen bir şeyden ziyade telefon numarası olması daha sağlıklı. Hukuki süreç daha hızlı ilerler. Technopat sitedeki reklamlardan para kazanarak bize hizmet veriyor.

IP adresini vermediklerini gördüm ve konuları takip ediyorum. Discord ile iletişime geçmeyi denediniz mi?
Technopat'ın herhangi bir yetkilisiyle iletişime geçmeyi denemedim.
Bilgiler siz mahkemeye verdikten sonra, savcı talimatıyla polisler aracılığıyla Technopata ulaşılarak alınır. Hukukun işleyişi budur. Size IP adresini şu an vermeleri demek suça ortak olmaları demektir. Bu yüzden vereceklerini sanmam.
Suça ortak olmak demeyelim. Ortada 3 adet üye var. 3 üyenin de Technopat moderasyon ekibi için eşit seviyede olması gerekir. Bu 3 üyenin 2 tanesi mağdur, 1 tanesi dolandırıcı. Technopat bu durumda yine bu 3 üyenin 3'üne de eşit davranıyorsa bir sorun yok mudur? Dolandırıcı arkadaşa zaman tanınması dahi saçma.

Suça ortak olmak demeyelim. Ortada 3 adet üye var. 3 üyenin de Technopat moderasyon ekibi için eşit seviyede olması gerekir. Bu 3 üyenin 2 tanesi mağdur, 1 tanesi dolandırıcı. Technopat bu durumda yine bu 3 üyenin 3'üne de eşit davranıyorsa bir sorun yok mudur? Dolandırıcı arkadaşa zaman tanınması dahi saçma.
Technopat gizlilik kurallarını ihlal eden bir durum olursa, (IP adresini 3. şahıslarla paylaşmak gibi) dolandırıcı kişi Technopata dava açar ve dolandırdığından fazlasını kazanır. O yüzden haklı olmaniz bu durumda pek bir şey ifade etmiyor. Technopat da haklı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı