[Öneri] Sağlık kategorisindeki "malum" konular yasaklanmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sosyal’de durduk yere karşıma çıkmasından rahatsız oluyorum.
Konuyu açanı "Göz Ardı Et" ile engelleyebilirsiniz. Benim için normal olan sizin için anormal olunca mı kaldırılacak? Sevmediğiniz içerikleri sunanlar varsa engellersiniz. Bu kadar basit.

Hayatın içinde olan bu tarz şeylerin ayıp olmadığını, bunlardan insanları soyutlamamızın zararımıza olacağını öğrenmelisiniz :D
Ben genel olarak hastalık için tavsiye ve teşhis amaçlı tüm sağlık kategorisinin kapatılmasını ya da denetlenmesini öneriyorum.

Örneğin "Kafamda şekilsiz ben çıktı, şunu sürsem geçer mi?" diye bir konu engellenecek.
Örneğin "Göz ölçümü yaptırdım, gözlük indirimi kaç TL?" sorusu açık kalacak.
Örneğin "Vitamin markalarından seçim yapamıyorum, öneriniz nedir?" gibi tavsiye konuları açık kalacak.

> Düşündüm, moderasyon ekibi otomatik cevap olarak sıralı şekilde hekiminize, hastaneye başvurun vs. diyebilir birinci gruptakiler için.

Ben genel olarak hastalık için tavsiye ve teşhis amaçlı tüm sağlık kategorisinin kapatılmasını ya da denetlenmesini öneriyorum.

Örneğin "Kafamda şekilsiz ben çıktı, şunu sürsem geçer mi?" diye bir konu engellenecek.
Örneğin "Göz ölçümü yaptırdım, gözlük indirimi kaç TL?" sorusu açık kalacak.
Örneğin "Vitamin markalarından seçim yapamıyorum, öneriniz nedir?" gibi tavsiye konuları açık kalacak.
Dediğiniz gibi konularda zaten doktora gidilmesi gerektiği söyleniyor hocam :D

Konuyu açanı "Göz Ardı Et" ile engelleyebilirsiniz. Benim için normal olan sizin için anormal olunca mı kaldırılacak? Sevmediğiniz içerikleri sunanlar varsa engellersiniz. Bu kadar basit.
Ben içerik filtresi gelmesini düşünmüştüm .Bence daha mantıklı olur.

Hayatın çoğunluğunda cinsellik var. Bu konuların burada konuşulması mı uygunsuz oluyor? Daha çok insanlara ve belli bir yaşa gelmiş bireylere cinsel eğitim verilmeli diye düşünüyorum.
Ayrıca sağlık katagorisi varolduğu sürece bu konu hakkında birşey yapamazsınız. Sadece istemediğiniz konulara girmeyin. Rahatsız oluyorsanız da çıkabilirsiniz forumdan.

Diğer arkadaşlarının dediği gibi filtre getirilerek bu sorun çözülebilir. Ama sizin dediğiniz şekilde olursa, konuyu açan kişinin özgürlük hakkı elinden alınabilir. Bu tarz dediğiniz "malum" konular ayıp şeyler değil bir kere. O nedenle dediğinizi haklı bulmuyorum.

Bence de. Ben kimsenin Master yapmasını öğrenmek zorunda değilim. (Master yerine malum şeyi koyun.)

Burada sorumluluk konu sahibinde.
Bu tavsiyeyi aklı varsa uygulamaz.
Sıkıntı şurada, yaş denetimi olmadığı için 15 yaşında çocuk yere düşüyor sonra konu açıyor işte morardı şunu sürdüm ağrısı geçti, doktora bir hafta sonra gitsem olur mu?

Sonra ağrımıyorsa bir şey yok denebiliyor, halbuki sürdüğü ağrı kesici ve ilk etki ile birkaç saati rahatlamış (kan dolaşımı rahat devam ediyor ve kemikte çok oynama yoksa) ama parçalı kırık (belki?) var. Hayırlı işler.

Bu senaryonun devamı aynen şöyle oluyor: Çocuk evde takılmaya devam eder ve parmağı kullanır, kemik oynar, kandan dolayı parmak mosmor olur ve şişer, ailesi hastaneye götürür, ortopedist kemiği tam oturtup alçılayacaktır ama bu çok can yakar ve çocuk çığlık atar, baba hastanede atar gider yapar (benim çocuğum cart curt) sonra bir hengame ama alçı işi halledilir ve sızlama için gerekirse diye ağrı kesici yazılır. En son da bu olayları babası bize ilacı alırken şikayet ederek anlatır.

Ben bu yüzden direkt duruma göre acile vs. yönlendirilip konunun açılamamasını öneriyorum. Belki konu açılmasa ailesine acele haber verecek ve kemikte oynama olmasa doktora gidecekler, sorunsuz alçılanıp bitecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı