Sosyal'de hesap satışı ile ilgili konular yasaklanmalı mı?

Makaleler
3
Hem sosyal üzerinde hem de herhangi bir platform üzerinde satışı yasal olmayan hesaplarla ilgili "X hesabım ne kadar eder? X hesabımı nerede satabilirim? X hesabı alırken-satarken dolandırıldım." tarzı konuların açılabilmesini pek mantıklı bulmuyorum.

Bunun sebebi ise halihazırda ikinci el kategorisinde hesap satışının yasak olması ve bu hesapların ait olduğu platformların hesap satışını tamamen yasaklamış olmaları. Örneğin ikinci el kategorisinde sahte ürün satışı yasak fakat biri "sahte 1050 Ti kartımı kaça satabilirim?" diye bir konu açarsa bu konu muhtemelen onaylanmayacaktır.
Ya da "ot alırken torbacı tarafından dolandırıldım." şeklindeki bir konu ile arada pek fark göremiyorum.

Son olarak da "kardeşim anayasa da mı yazıyor niye yasal olsun?" diyeceklerin oylarını verip konudan en hızlı şekilde çıkmaları herkesin yararına olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaldı ki hesabım ne kadar eder aslında bir nevi hesabımı satıyorum gibi bir şey oluyor da gene de bu tarz konuların açılmasında bir sakınca yok gibi. Millette akıl, fikir var. Hesap almaması gerektiğini bilmeli herkes.

Hesap alan kişi zaten bu riskin farkında olmalıdır. Değilse de kendi sorunu.

Neredeyse bütün hesaplar kişiseldir ve satılması şirketler tarafından yasaklıdır. Bu yüzden dolandırılırlarsa destek alamazlar.

Kaldı ki hesabım ne kadar eder aslında bir nevi hesabımı satıyorum gibi bir şey oluyor da gene de bu tarz konuların açılmasında bir sakınca yok gibi. Millette akıl, fikir var. Hesap almaması gerektiğini bilmeli herkes.
Ben de bu yüzden yasak olması gerektiğini düşünüyorum.

Yasak olacağını sanmıyorum da millette de akıl fikir var. Hesap satım alımlarını Valve, oyun yapımcıları falan hiçbiri desteklemiyorken bunlar hesap alım, satımı yapıyor. Kaldı ki hesabın ilk bilgileriyle hesabı geri de alabiliyor millet. Gereksiz uğraş bence.

Valorant'a çok para yatırmıştır ama paraya ihtiyaç duyduğu bir dönemdeyse bu hesabı satmak istiyebilir bence bizim değerini söylememiz lazım yanında da riskleri ile uyarmamız ondan sonrası onun bileceği iş. Sonuçta kredi çekmektense Valorant hesabını satması daha mantıklı.

Hocam sosyalde yasaklı olan bir hesap satma sitesi var adını vermeyeyim. Onlar cidden icra takibi açıyor mu ? Açarlarsa bile itirazla kapanabilir mi dava ? Çok acil nakite ihtiyacım var diye bir hesabımı satacağım alıcılar ille de bu site olsun diyor ileride sorun yaşarsam diye soruyorum. @ItsAllGoodman

Geri
Yukarı