[Öneri] Technopat'a kimlik doğrulama gelsin

Böyle bir şey mantıklı geldi de ancak Türkiye'de forum kullanmasını bilen kişi sayısı bir elin parmağını belki de geçmez o yüzden oyumu "Beğenmedim" yönünde kullandım.

Kurallar varken normal davranan birisi ayrıcalıklar tanındığında art niyetini ortaya çıkarabilir, bu olmasın diye de zaten kimlik doğrulamasını öneriyorum. Önceki mesajımda da dediğim gibi kimliğini ortaya koyan birisi böyle bir şeyin altına yatmaz.
Art niyetli kullandığı gibi yetkisi elinden alınıp ceza alabilir. Yetki verildiği gibi alınabildiğinden sorun olacağını sanmıyorum. Art niyetle kullandığı an müdahale edilip ceza verilir.

Bu şekilde güvenilir üye olduğunu doğrulayan bir rol çıkarılabilir. Sanırım en alt rol "sosyal tayfı" ama yetkileri hakkında bilgim yok. Belli bir mesaj sayısını, üyelik süresini geçen ve bir süredir hiç ya da çok az ceza almış üyelere verilebilir.
İlla bir taga gerek olduğunu düşünmüyorum. Sadece özellik olarak verilebilir.

Bir saldırı olup veri sızıntısı olursa hesabını kim verecek? Onlarca moderatör var zaten. Gece saatleri dışında konularım 10-15 dakikada onaylanıyor.

Bildiğiniz üzere Sosyal'de herhangi bir konu oluşturulduğunda moderatör onayı olmadan yayınlanmıyor, haliyle konunun yayınlanması için beklemek gerekiyor. Dileyen kullanıcıların bu süre boyunca beklememesi adına kullanıcıların kimliklerini doğrulamaları suretiyle bu kontrole girmeden konu oluşturabilmelerinin önünün açılmasının doğru olacağını ve moderatörlerin üzerindeki yükü bir nebze de olsun azaltacağını düşünüyorum. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Uygunsuz yazım yanlışı olan konu açılırsa dava mı edecekler? Bence gereksiz.

Gelmesini istemiyorum, geregi de yok. Ek olarak bu konu ile alakali bi ara fikir alisverisi donmustu ve bunu yapmayacaklarini soylediklerini hatirliyorum.

Bildiğiniz üzere Sosyal'de herhangi bir konu oluşturulduğunda moderatör onayı olmadan yayınlanmıyor, haliyle konunun yayınlanması için beklemek gerekiyor. Dileyen kullanıcıların bu süre boyunca beklememesi adına kullanıcıların kimliklerini doğrulamaları suretiyle bu kontrole girmeden konu oluşturabilmelerinin önünün açılmasının doğru olacağını ve moderatörlerin üzerindeki yükü bir nebze de olsun azaltacağını düşünüyorum. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Bence gereksiz olur. Konu acilir veya acilmaz, hep kontrol edilmesi gerekiyor bence.

Bir saldırı olup veri sızıntısı olursa hesabını kim verecek?
Bunu da hesaba katarsak bu olay gereksiz olacagini dusunuyorum.

Burada örnek verilmesi doğru mudur bilmem ama R10.net'de bu kimlik doğrulama durumu var, burada neden olmasın ki? Zaten son zamanlarda Sosyal'in ciddiyeti dağılmaya başlamıştı, belki bu sistem biraz ciddiyet katar.

Bence kimlik doğrulaması getirilsin 18 yaş altı ve kimliğini onaylamayanlar konu açamasın, mesaj yazamasın. Ayrıca siteye sadece doktorlar ve pilotlar girebilsin.

Bana göre saçma. Şu an 18 altıyım ama neredeyse 4.000 mesajım ve yardımcı olduğum onlarca insan var.

Olay kimlikten çok kişilikte. Gelmese daha iyi olur gibime geliyor. Nasıl olsa birisinin kimliğini alabilirsin ama kişiliğini öğrenemezsin. Banlanma uğruna troll yapanlar olacaktır elbet, hele geç vakitlerde. Sonra uğraş dur.

Yeni konular

Geri
Yukarı