[Öneri] Technopat'a kimlik doğrulama gelsin

Burada örnek verilmesi doğru mudur bilmem ama R10.net'de bu kimlik doğrulama durumu var, burada neden olmasın ki? Zaten son zamanlarda Sosyal'in ciddiyeti dağılmaya başlamıştı, belki bu sistem biraz ciddiyet katar.
Ciddiyet? O zaman ilk once kurallari biraz daha sertlestirmekten baslanabilir.

Olay kimlikten çok kişilikte. Gelmese daha iyi olur gibime geliyor. Nasıl olsa birisinin kimliğini alabilirsin ama kişiliğini öğrenemezsin. Banlanma uğruna troll yapanlar olacaktır elbet, hele geç vakitlerde. Sonra uğraş dur.
Ya da Kimlik Doğrulayanlara "Doğrulandı ✓" gibi bir rozet eklenebilir.
1654189727248.png

Burada yazar ya da isminin tam sağ tarafında küçük bir ✓ işaretiyle durur. İstek üzerine olur bu olay, isteyen onaylatır isteyen onaylatmaz. Kimseyi zorlama gibi bir durum söz konusu değil.

Yasa dışı veya suç teşkil edebilecek durumlar için diyorum zaten, basit birkaç kıytırık yazım yanlışı varsa bunun için de süreli kısıtlama cezası verilir.
Hocam böyle bir şey olmamalı bence. Anonim kalmalıyız. Herhangi bir hükümet eleştirisinde ''Cumhurbaşkanına hakaret'' davası yemek istemiyorum.

Sağa sola kimliğimi vermektense konunun onaylanmasını beklerim daha iyi.
Nerede aradığını bilen birisi zaten şu ülkedeki 50 milyon erişkinin ikamet bilgilerinden tut sağlık bilgilerine kadar her şeyini biliyor zaten.

Yasa dışı diyorsunuz da, şimdiye kadar ben hiç kaçak madde ticareti yapan birini görmedim.
O yetkinin rahatlığıyla yapmaya yeltenen olabilir diye diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı