Önüme gelen her kıza aşık oluyorum

Aşık olmak değil basit bir ergen hoşlanması. İleride düzelir. Kafana takma. Şu an ilişkilere bulaşmanı gerektirecek bir şey yok zaten. Kızlarla takıl ve geç. Gidip ders çalış en iyisi.

Böyle başlık atıyorsan çok normal hiç kız arkadaşın olmaması. Kılara objeymiş gibi bakmayı bırakman lazım. Onlar da senin gibi insan. Git konuş, laf olsun, boş yap. Mesela derstesin aklına bir şey geldi veya komik bir şey oldu, bunun hakkında yakınındaki bir kıza şaka yap veya karşılık beklemeden bir şey söyle. Zaten en fazla yapacağı şey sırıtmak olur. Böyle böyle iletişim kurmayı öğren yani. Normal insanlarla iletişimin nasıl bilmiyorum ama özgüvenin ve öz saygın olmadığı sürece kimseyle iletişim kuramazsın.

17 yaşındayım. Dayanamıyorum. Yani hayatımda hiç kimse ile tanışmadım. Arkadaşlık kurmadım. Bir kızla diyalogum dahi olmadı. Kendimi durduramıyorum. Cidden nasıl düzene sokarım, birini tanıyabilirim? Bilmiyorum.

Yanına git sohbet etmeyi dene. Nelerden hoşlanıyorsa o konu hakkında konuşun. Mesela yeni vizyona girmiş bir film ya da güzel bir kitap.

17 yaşındayım. Dayanamıyorum. Yani hayatımda hiç kimse ile tanışmadım. Arkadaşlık kurmadım. Bir kızla diyalogum dahi olmadı. Kendimi durduramıyorum. Cidden nasıl düzene sokarım, birini tanıyabilirim? Bilmiyorum.

"Önüme gelen her kıza aşık oluyorum"​

bu durumuna tek cevabım ergenlikte olman olur başka bir açıklaması yok inan bana !

Ha hiç kimse ile arkadaşlık kurmamamana ve konuşma tanışma problemlerinin olmasına ise kesinlikle asosyalik diyorum küçük yaşından beri kendini bu çizgide alıştırmışsın yapacak bir şey yok ! bu Noktada Senin üstüne gelmeyeceğim diğerleri gibi git terapi , yardım vs al demeyeceğim sana tek cevabım şu olur hayat sana yavaş yavaş konuşmayı tanışmaı sosyaleşmeyi öğretecek tabii sen de bu sosyal olma durumuna açık fikirli olmalısın ki gerektiğinde ilk adımı atabilecek özgüvene sahip oalcağın ara ara gaza gelmeleri olması gerekiyor veya tam tersi de olabilir durum vahim sen bi nopktada başlayıp kedie bir iş ortamı arkadaş gurubu bulabileceğin bir ortama girmediğin sürece sosyaleşmen mümkün olmayacak ! ee ne de olsa kalkıp Mahale marketindeki Ahmet
mehmet amcayla sosyaleşecek değilsin ya :D en azındnan bu da bir başlangıç olur tavsiye :'DDD yok yok etmiyorum tavsiye sen gene de bir iş ortamı arkadaş gurubu bulabileceğin ilgilendiğin alanlara yönel eminim hayat bir yerden tokadını vurup uyandıracaktır seni

Geri
Yukarı