Öpüştüğüm kız, arkadaşımın kardeşi çıktı

İşte bunlar hep öpüşme gibi işlerde kızların aşağılanmasından, baskılanmasından kaynaklı. Bir erkekle bir kız öpüşüyor ama size göre, bir kızın öpülmesi onun değerini düşürüyor ki olayı abisine nasıl açıklayacağınızı kara kara düşünüyorsunuz. Oysa aynı eylemi siz kendiniz gerçekleştirdiğiniz için eminim kendinizi gayet iyi hissediyorsunuzdur.

Bir erkek bir kızla öpüşüyor, kız “konserde öpüşen basit, kolayca elde edilen kız” oluyor, erkekse “konserde kız düşüren, takdir edilesi erkek”.

Gençlerin, gelecek nesillerin bile şu cinsiyetçi düşünce şeklinden kurtulamaması ne kadar üzücü.

İşte bunlar hep öpüşme gibi işlerde kızların aşağılanmasından, baskılanmasından kaynaklı. Bir erkekle bir kız öpüşüyor ama size göre, bir kızın öpülmesi onun değerini düşürüyor ki olayı abisine nasıl açıklayacağınızı kara kara düşünüyorsunuz. Oysa aynı eylemi siz kendiniz gerçekleştirdiğiniz için eminim kendinizi gayet iyi hissediyorsunuzdur.

Bir erkek bir kızla öpüşüyor, kız “konserde öpüşen basit, kolayca elde edilen kız” oluyor, erkekse “konserde kız düşüren, takdir edilesi erkek”.

Gençlerin, gelecek nesillerin bile şu cinsiyetçi düşünce şeklinden kurtulamaması ne kadar üzücü.
Ben de açıklamakta bir problem göremiyorum. Gereksiz büyütmüşsünüz. Anormal bir durum yok ortada.

@holywitcherofrivia
Buradaki sıkıntı o değil.
"Arkadaşının kardeşi" olması zora sokuyor.
Eee? Kız da gidip abisine “ya ben senin arkadaşını öpmüşüm, ayıp oldu sana” diyor mu? Bir insanı öpmek kötü ya da zararlı bir şey değil ki arkadaşının kardeşini öpmekten utanasın.

Konu sahibi kız olsa, arkadaşının 2 yaş küçük erkek kardeşini öpmüş olsa, aynı muhabbeti yapacak mıydınız “Arkadaşının kardeşini öpmüş olman sıkıntı” diye? Hiç sanmıyorum.

Anlatmaya çalıştığım nokta bu zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı