Öz güven düşüklüğü ve karizma yoksunluğu

froxy00

Femtopat
Daha fazla  
Bu sene lise 1'e geçtim ve bizimkilerle bilek güreşi yaptık. 5 6 kız karşısında hepsini kaybettim aslında kolum ve bileğim sağlamdır ama olmadı kızın biri ismimi söyleyerek o alır dedi. Duydum ve 5 saniye sonra kaybettim, acayip moralim bozuldu ve diğerleri de kaybettim ve acayip titriyordum kapışırken ve kızın biri yine titriyor a* dedi, yine bittim. Bende moral falan kalmadı, anlatmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni tanımladın resmen lise 2'yim.
Okulda dersime bakarım samimi birkaç arkadaşım ile konuşurum kızlarla konuşurken ben de çok rahat değilim yapacak bir şey yok dersine gir evine gel evinde ister dersini çalış ister bilgisayarında vakit geçir.

7-8 sınıfta patates gibi dalga geçerlerdi benimle sınıf oldu lise 2-3 bana kendileri geldi resmen naber kafası yakınlaşma vs. fazla takmıcan abi uğraşmıcan da bakıcan dalgana. Fazla uğraşıp fazla yüz verirsen böyle şeylere her zaman olduğu gibi elinde patlar bomba şeklinde tipin kilon boyun gücün karizman her ne olursa olsun.

"kızın biri yine titriyor a* dedi"

Okul bitene veya değiştirene kadar itibarın düzelmez. Ne yapalım buraya kadarmış, artık derslerine odaklanıp eve git gel. Bir ihtimal daha var o da bilek güreşinde kendini geliştirip geleni geçeni indirmek. Değer mi bilmem.

Rakibin gücü önemli, cinsiyeti değil. Eğer gerçekten güçlülerse aynı güçte bir erkek ile bilek güreşi yapmış olsaydın onda da kaybedecektin. Sınıfın en çok bilineni, gözdesi olmaya çalışmayın. Gerek yok. Konuşmak isteyen, sizinle takılmak isteyen, arkadaş olmak isteyen zaten olacaktır. Sınıf arkadaşlarınızın aralarına katılıp sohbet edin. Sınıfta ortama katılın. Benim aklıma gelenler bunlar. Ve yaşadığın şey için şunu söyleyeceğim. Her zaman kazanamazsın. Ki bende kazanamıyorum. Yeni geldiğim ortamda benden uzunlar, güçlüler var. Önemli olan arkadaş gibi takılabilmek. Kendinizi bu kadar üzmeye gerek yok. Umarım işine yarar bu söylediklerim.

Rakibin gücü önemli, cinsiyeti değil. Eğer gerçekten güçlülerse aynı güçte bir erkek ile bilek güreşi yapmış olsaydın onda da kaybedecektin. Sınıfın en çok bilineni, gözdesi olmaya çalışmayın. Gerek yok. Konuşmak isteyen, sizinle takılmak isteyen, arkadaş olmak isteyen zaten olacaktır. Sınıf arkadaşlarınızın aralarına katılıp sohbet edin. Sınıfta ortama katılın. Benim aklıma gelenler bunlar. Ve yaşadığın şey için şunu söyleyeceğim. Her zaman kazanamazsın. Ki bende kazanamıyorum. Yeni geldiğim ortamda benden uzunlar, güçlüler var. Önemli olan arkadaş gibi takılabilmek. Kendinizi bu kadar üzmeye gerek yok. Umarım işine yarar bu söylediklerim.
Teşekkürler

@froxy00 arkadaşım madem özgüvenin yok biraz sınıfta sessiz ve ağır ol her şeye atlama karizma yoksunu olduğunu düşünmüyorum kendini beğenmiyor olabilirsin bu gayet normal.

Son düzenleme:
@froxy00 arkadaşım madem özgüvenin yok biraz sınıfta sessiz ve ağır ol her şeye atlama karizma yoksunu olduğunu düşünmüyorum kendini beğenmiyor olabilirsin bu gayet normal.
sınıfa ağır ve sessizim sadece gerektiği yerlere sohbet lere katılıyorum ve kendimi beğeniyorum ama çocuklar sanki 30 yıllık fitnes çı gibi basıyorlardı.

Geri
Yukarı