Özel Masada Uzay Montajı Yapmak İçin Antistatik Boya Gerekli mi?

Ne anakartlar ne yüzeyler gördü uzay kurulum yaparken. Hatta şu an da yerde ajandanın üstüne mousepad, onun üzerine de anakart şeklinde bir sistemin formatı ile uğraşıyorum.
Sizin yapmak istediğiniz tabi ki bizim apar topar yaptığımız şekilde değil kalıcı olacak bir sistem. Ben sizin yerinizde olsam anakartın altından da belli bir hava akışı olması adına, kasa ile anakartı biribirine bağlayan vidalar sayesinde yapacağım masada da anakartın bir miktar havada kalmasını sağlamak olurdu. Tabi ki anakarta donanım takarken buna göre de özenli davranmak gerekecek.

Bayağıdır bakıyorum montajlarına falan da nasıl koysam sorun olur mu anakart üzerine diye düşündüm, o pirinç vidalar olabilir yani güzel bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alüminyum tabi biraz pahalı. ama sonuçta iyi bir kasada alsan tutar o kadar. Sadece alüminyum sacın fiyatı 300 Tl idi. Şimdi daha pahalı.

En kolay temin edip en kolay işleyebileceğiniz materyal ahşap. Ahşap üzerine ihtiyaç duyacağınız şekilde hazırladığınız aparatlar sayesinde istediğinize ulaşmayı deneyin.
Akla ilk gelen en kolay ve gecenin kör yarısı yapabildiğim en pratik çizim yöntemi ile kabaca şu yapılabilir.
İki somun ile (vidanın bir tarafı zaten sabit olduğundan tek somun diyebiliriz) ahşap araya alınıp vida sabitlenmiş olurken, ahşabın üst kısmında yani anakartın olacağı bölümde de yine aynı mantıkla anakart araya alınarak sabitlenebilir. Tabi ki anakart vida yuvasından geçecek ve yeterli uzunluğa sahip vida ve somun bulunmak şartı ile.
IMG_20190930_020211.jpg

tttt.jpg

Ahşap ile anakart temas halinde olmayacağı için ben bir sorun olacağını sanmıyorum ama yine de deneyimleyenlere sormak lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı