Özel okul mu, devlet okulu mu?

Notları yüksek verince özel daha mı iyi olmuş oluyor? Kendinizi kandırmaya devam edersiniz öyle. Ondan sonra ileride bir şey bilmeden mezun olursunuz.

Eğer diploma puanına oynayacaksan ve başarısız isen özel okul.

Fen liselerinde ve Anadolu liselerinde zibidi yok hocam en azından bizim buralar böyle olaysız.

Ah be kardeşim paran varsa devleti düşünme bile, gel sana lise 2'de olan biri olarak anlatayım, ortaokul 7'ye kadar devlette okudum. Sonrasında ailem 8. sınıfı iyi yapıp LGS'de başarılı olmam için özel bir okula verdi. LGS geldi çattı, ne oldu girmedim LGS'ye zamanın virüsünden ve kronik hastalığımdan dolayı girmemiştim. Lise 1 oldu, özel okul öyle bir şeydi gittiğin zaman devlet okuluna geçme isteğin pek kalmıyor, kendine vakit ayırabiliyorsun eğer çok ağır bir özel okula gitmiyorsan. Özel okulların iki çeşidi var, para ver geç ve para ver eğitim al şekli. Eğer notların iyi değilse geç özele takır tukur sınava git gel. Eğer notların iyisi düşünmeden devlete git. Oradaki ortam hiçbir yerde yoktur.

TYT'yi okul sayesinde değil sıfırdan başlayarak 10. sınıfın yarı döneminden sonra 3 ayda bitirdim ve şu an netlerim 90 civarında. Okulun bir şey kattığı da yok ben geldim buralara kadar. Açık öğretim olsa açığa geçerim de bunu da ailem istemiyor o yüzden devlet feni istiyorum. Zaten LGS yüzdeliğim %2, 5 o yüzden şehrimin en yüksek ikinci okulu olan fen lisesine girebiliyorum.

+ Şu an bulunduğum özel lisenin 1. siyim.

Sadece onu mu belirtmişim kardeşim? Derslerim de sizden iyidir\ emin olun.
Konu sahibi demiş ki sınıf ortamı ve öğretmenler kötü. Siz kendinizinkinden bahsediyorsunuz ve özel iyi diyorsunuz. Onları geçtim sonrasında sınıfta kalma yok ve en az not 70. Eee neyden bahsedelim. Ayrıca derslerinizin benimkilerden iyi olduğunu nereden çıkardınız?

@NonAlive52 kardeşim açıkçası para kolay kazanılmıyor. Ben olsam devlet lisesine geçerdim, özelin de ciddi bir olayı yok para vermeye değecek kadar. Bir de sınıf ortamının, öğretmenlerinin kötü olduğunu da zaten belirtmişsin. Bence geçmemen için bir sebep göremiyorum ben.

@NonAlive52 kardeşim açıkçası para kolay kazanılmıyor. Ben olsam devlet lisesine geçerdim, özelin de ciddi bir olayı yok para vermeye değecek kadar. Bir de sınıf ortamının, öğretmenlerinin kötü olduğunu da zaten belirtmişsin. Bence geçmemen için bir sebep göremiyorum ben.

En azından diploma puanını düşürmemeye çalışıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Eyvallah abi görüşünü almam iyi oldu. Zaman ayırdığın için teşekkür ederim. Kral adamsın.

Güzel.

İnşallah Allah büyük başarılar nasip eyler.

Eyvallah ağabey Allah razı olsun.

Kesinlikle yukardaki arkadaşa katılıyorum , eğer çok paran yoksa gitme veya notların kötü değilse gitme. Özel okulun bana tek sağladığı şey not oldu şuana kadar.

Geri
Yukarı