Özgür Demirtaş: Üniversite kalitelerinde muazzam bir düşüş var

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
YKS sonuçlarının açıklanmasından sonra Özgür Demirtaş tercih yapacak adaylar için bir açıklama yaptı. Özgür Demirtaş açıklamasında üniversite kalitelerinde düşüş olduğunu ve sayılarında da artış olduğunu belirtti. Ekonomist Özgür Demirtaş'ın göndermiş olduğu tweete bir göz atalım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Finans profesörü, mühendis, akademisyen, yazar, YouTuber... Herkes her haltı bilir olmuş arkadaş. Hadi mühendisliği bitirdikten sonra ekonomiye sarmıştır tamam da hangi arada üniversite kalitelerini sorgulayacak seviyede eğitimci oldu? Dediği istediği kadar doğru olsun kendi alanından dışarı taşan herkes benim gözümde herbokologdur, dikkate almam.

Finans profesörü, mühendis, akademisyen, yazar, YouTuber... Herkes her haltı bilir olmuş arkadaş. Hadi mühendisliği bitirdikten sonra ekonomiye sarmıştır tamam da hangi arada üniversite kalitelerini sorgulayacak seviyede eğitimci oldu? Dediği istediği kadar doğru olsun kendi alanından dışarı taşan herkes benim gözümde herbokologdur, dikkate almam.
Adam, üniversitelerde aktif olarak ders verip makaleler yazıyor. Tabii ki de yorum yapacak. Ayrıca görünen köy kılavuz istemez adım başı üniversite açılmış bir ülkede kalitenin belli bir seviyede olması mümkün değil.

Olmadı, ve bu gidişle olmayacak gibi ancak kalite düşüşü bariz bir şekilde belli. Bir kere üniversiteye gitmenin amacı bile değişti en basitinden. Eskiden ilim öğrenmek için gidiliyordu, şimdi diploma ve zorunluluk için gidiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı