Özgüvenim yok diyen veya asosyalim diyenler gelin konuşalım

Arkadaşlık yapmak ya da insanlarla konuşmak zor değil ciddiyim ilgi alanlarına göre konu aç yeter.

Çok kez denedim ama illa bir yerden sonra bağ kopuyor. Sanal arkadaş öyle değil ama işte. 6 yıllık tanıdığım sanal arkadaşım da var, 2 yıllık tanıdığım da. Günlük hayatta ise bir tane bile yok. Kaldı ki olsa bile bir yerden sonra mutlaka bağ kopuyor dediğim gibi. Dolayısıyla sanal arkadaş tercih ediyorum. Hem daha samimi ve istediğin gibi yazabiliyorsun, hem de istediğin zaman erişim sağlıyorsun o kişiyle.

Ustalar bu konu toplumda kanayan yara hatta ömür boyu sıkıntı çıkarabiliyor. Bu konuda amaç biraz yardımcı olmak isterim bir dost gibi.
Asosyallik kötü bir şey değil ki :D
Dışarda dolaşmaktan sinemaya gitmekten vs daha zevkli bilgisayar oynamak. Bu galiba devrik bir cümle anlatımı oldu.

Çok kez denedim ama illa bir yerden sonra bağ kopuyor. Sanal arkadaş öyle değil ama işte. 6 yıllık tanıdığım sanal arkadaşım da var, 2 yıllık tanıdığım da. Günlük hayatta ise bir tane bile yok. Kaldı ki olsa bile bir yerden sonra mutlaka bağ kopuyor dediğim gibi. Dolayısıyla sanal arkadaş tercih ediyorum. Hem daha samimi ve istediğin gibi yazabiliyorsun, hem de istediğin zaman erişim sağlıyorsun o kişiyle.

Doğrudur usta senin kararın senin fikrin bana laf düşmez hayatta iyi şanslar.

Normalde insanlar her şeye çok takılıyor o yüzden. Özellikle kendilerine. Daha iyi olabileceklerini ya da bir şeyi değiştirebileceklerini biliyorlar ama uğraşmıyorlar. Çoğunlukla olumsuz yanlarına takılıp iyi bir yanım yok diyorlar halbuki iyi oldukları yanlarını çok iyi biliyorlar. Yalnız olmayı tabii ki sevebilirsin, bunda sorun yok ama durmadan yalnız olmayı seçmek bence sağlıklı değil. İnsanlar sosyalleşmek için yaşıyorlar ve sosyalleşmeye ihtiyaçları var. İyi oldukları yanlarına odaklanıp diğer kişilerin ne düşündüklerini umursamadan yaşamak lazım. Bunu söylemesi kolay tabii ki ama hobiler edinmek, spor yapmak özgüvenini arttırabilir ve en azından insanlarla konuşacak bir şeyin olur :D. Şaka bir yana, özgüven ve asosyal olma bağlantılı ama her zaman durum bu değil tabii ki.

Asosyallik kötü bir şey değil ki :D.
dışarda dolaşmaktan sinemaya gitmekten vs daha zevkli bilgisayar oynamak. Bu galiba devrik bir cümle anlatımı oldu.

Yok olmadı usta asosyallik tabii ki kötü bir şey değil sahte yüzlerden korunma yöntemi benden size bu hayatta başarılar demek düşer.
Normalde insanlar her şeye çok takılıyor o yüzden. Özellikle kendilerine. Daha iyi olabileceklerini ya da bir şeyi değiştirebileceklerini biliyorlar ama uğraşmıyorlar. Çoğunlukla olumsuz yanlarına takılıp iyi bir yanım yok diyorlar halbuki iyi oldukları yanlarını çok iyi biliyorlar. Yalnız olmayı tabii ki sevebilirsin, bunda sorun yok ama durmadan yalnız olmayı seçmek bence sağlıklı değil. İnsanlar sosyalleşmek için yaşıyorlar ve sosyalleşmeye ihtiyaçları var. İyi oldukları yanlarına odaklanıp diğer kişilerin ne düşündüklerini umursamadan yaşamak lazım. Bunu söylemesi kolay tabii ki ama hobiler edinmek, spor yapmak özgüvenini arttırabilir ve en azından insanlarla konuşacak bir şeyin olur :D. Şaka bir yana, özgüven ve asosyal olma bağlantılı ama her zaman durum bu değil tabii ki.

Doğru usta durumdan duruma değişir bu kişiye bağlıdır ama kişi bu olaydan kaçıyorsa çözüm olduğu halde yapacak bir şey düşmez bize.

2 Ay öncesine kadar ben de asosyal bir bireydim. Arkadaşlar bu hayata 1 kez geliyorsunuz istediğiniz gibi yaşayın! Sizle dalga geçenleri aldırış etmeyin! Hayatı sevin hayatın güzelliklerini görün mutlu olun.

Aynen usta ağlayın gülün aşıksanız haykırın bu dünya bize nimet bu hayatta kaç kadeh kırılcak.

Geri
Yukarı