Of'ta KTÜ Yazılım Mühendisliği Okumak

raynaudd

Decapat
Merhaba arkadaşlar ben Bursa'da yaşıyorum, bu sene ÖSYM sınavına girdim ve KTÜ Of teknoloji fakültesi yazılım mühendisliği kazandım. 1 hafta önce Of'a üniversite için yerleşmeye gittiğimde ilçenin batı kültüründen çok farklı olduğunu gördüm.
Bursa'dan telefonla görüşerek ayarladığım apartın sahibi beni dolandırmaya kalkıştı. İlçeye geldiğim günün ertesi günü geri döndüm. Okulu dondurup 1 yıl bekleyip yatay geçiş ile Kütahya Dumlupınar üniversitesi bilgisayar mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum ama hala kesin karar veremedim aralarında 30 puan var.
Her şey puan değil biliyorum ama bir yandan içim içimi kemiriyor. Annem ve anneannem 1 sene beklemememi, babam ve abim gitmemi istiyor. Siz olsanız ne yapardınız tavsiye verir misiniz çok kararsızım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşin aslı böyle şeyler tercih yapma sürecinde araştırılması gereken durumlar. 4-5 seneni geçireceğin yalnızca okul değil. Olan olduktan sonra şimdi ne yapılabilir? Öncelikle herhangi bir yere alışmak için bir günden fazlası lazım. Kütahya'da da çok farklı bir şey ile karşılaşmayacaksın. Ayrıca bahsettiğimiz yerlerde doğup büyüyen, oraya sonradan giden de bir sürü insan var. Kimi alışkanlıkları farklı diye kutuplarda okumaya gidiyorsun gibi bir düşünceye kapılmaya da gerek yok. Her yerde iyi veya kötü insanlara denk gelmek de mümkün. Madem kazandın, git dene; olup olmayacağını görmek için kendine de biraz zaman tanı.

Ben CBU Yazılım Mühendisliği 2018 mezunuyum.

KTÜ Of'ta okuyan arkadaşım vardı. Sosyal hayatın sıfır. Etkinliğe, eğitime veya konferanslara katılmak istesen çok zor. Resmen ormanın içine okul yapmışlar.

Bölüm hocaları af edersiniz ama berbat! Dersler dersen bir o kadar kötü! Yetersiz eğitim görüyorsun!

Kesinlikle Of kampüsünü tercih etme!

(EDIT)
Gelebiliyorsan bizim okula gel. İzmir'e çok yakın olduğundan konferanslara ve etkinliklere rahatça gidebiliyorduk. Hocaları da idare eder.

Ben CBU Yazılım Mühendisliği 2018 mezunuyum.

KTÜ Of'ta okuyan arkadaşım vardı. Sosyal hayatın sıfır. Etkinliğe, eğitime veya konferanslara katılmak istesen çok zor. Resmen ormanın içine okul yapmışlar.

Bölüm hocaları af edersiniz ama berbat! Dersler dersen bir o kadar kötü! Yetersiz eğitim görüyorsun!

Kesinlikle Of kampüsünü tercih etme!

(EDIT)
Gelebiliyorsan bizim okula gel. İzmir'e çok yakın olduğundan konferanslara ve etkinliklere rahatça gidebiliyorduk. Hocaları da idare eder.
yazılım mühendisiği hakkında şuan ne yapıyorsunuz ve siz pişman veya değil misiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı