OKB hastası mıyım?

urasanonim

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, lise son sınıfım. Üniversite sınavına çalışmam gerekiyor fakat bir takım sebeplerden dolayı çalışamıyorum. Örnek olarak ders çalışma ortamım dört dörtlük olmadığı sürece çalışmak istemiyorum. Düzene, simetriye ve hijyene aşırı önem veriyorum ve aşırı takıntılıyım en önemsiz bir detay bile beni aşırı rahatsız edebiliyor. Yani örnek verecek olursam yatağımın altındaki tozlardan bile rahatsız olabiliyorum bakterilerden ve mikroplardan korkuyorum özellikle böceklerden. Bakterilerin zıpladığına inanıyorum belirli bir nokta kirliyse oraya yaklaşmamaya çalışıyorum. Hatta yaklaşmak durumundaysam burnumu falan kapatıyorum bakteriler girmesin diye bunun yanında banyoda ortalama 2 3 saat kalıyorum ailem tabii ki de şüpheleniyor. Banyoda başka şeyler yaptığımı düşünüyorlar büyük çünkü bu saydığım sorunların hiçbirinden haberleri yok. Bunun yanında yemekte seçicilik yapıyorum örneğin yoğurdun üstünde en kir toz veya ekmek parçası olsa o kısmı yemiyorum geri kalan kısmını yiyorum. Bazen aşırı tetikleniyor bahsettiğim durumlar çok rahatsız edici psikiyatriste gitmedim hiç sizce gitmeli miyim? Veya hastalığımı teşhis edebilecek biri var mıdır?

MHRS ---> Randevu oluştur --> Ruh sağlığı ve hastalıkları. Burada doktor bulmak zor. Bu konuda eğitimi olmayan birinin dediği bir lafa da ne kadar güvenilir siz karar verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı