Okul anılarınızı anlatın

9. Sınıfta merdivenden yukarı çıkıyorum sabahın körü bir kız benim düşürdüğüm kalemliği getirmiş tanımıyorum da eyvallah demiştim. Hala arkadaşlarım hatırlatıp gülerler.

Başlıkta da yazdığım gibi okul anılarımızı anlatalım ben ilkiyle başlayım.

-Ortaokuldaydık 7. sınıftı galiba hoca beni sevdiğim kızla oturtmuştu arkama da sınıfın komik çocuğu gelmişti. Öyle oturup ders işliyorduk işte. Sonra bir gün yanımdaki kız su içerken arkamdaki çocuk komik bir şey söyledi ve yanımdaki kız birden gülmeye başladı ağzında suda var tam boğazından geçerken boğazında ne varsa onla birlikte yüzüme kustu. Bayağı tam da hedef almış gibi yüzüme kusmuştu bende o olaydan mutlu oldum. Ne değişik kafa bilmiyorum ama kızın yüzüme kusup gülmesine falan mutlu olmuştum böyle bir anı. Sonra sınıfta 8. sınıfta bir tane daha biri kusmuştu erkekti oda o daha kötü direk midesini kustu ama yüzüme değil kıyafetlerime de bulaşmıştı gidip WC'de ben de kustum o kokuda.

-Diğer anım yine ortaokulda. Biz müzik dersindeydik zil çaldı çıkıyoruz ve tam karşımda arkasını dönmüş kız vardı bende geçerim ya deyip daldım. Ve kıza dönük bir şekilde geçmeye çalışıyorum. Birden kızın arkasında takıldım ve geçmeye çalışıyorum hala çok kötü bir görsel çıktı. Kız arkasını dönüp ne yapıyorsun ya deyip kızdı biraz neyse ki sınıfta bağırıp çağırmadı adımız sapık diye çıkmadı.

-Yine ortaokulda 7. sınıfta oldu bu olay. Sınıfta aşırı yaramaz biri vardı hocalar ha bire kızardı. Ben arkadaşlar ile tenefüse çıktım. Sınıfta bir şey yapmış hoca benim çantamda ne varsa sinirden yırtmış çocuğun üstüne atmış 40 tane çanta var arasından benimkini bulmuş. Benim yanıma koştu biri hoca senin çantanı çöpe attı diye. Bende gittim baktım bütün eşyalar yerde birkaç tane defterim yırtılmış. Annem hocayla konuşmuştu o zaman sonradan bana neyi yırttıysa geri vermişti bu da böyle bir anım.

Birkaç tane daha var siz anlatın lise ortaokul anılarınızı.

Ortaokul 5.sınıfa giderken bir tane arkadaşımız vardı sınıfta hocaya ishal olduğunu söylemişti sonra dayanamayıp hocanın önünde bir saldı sınıf 2 ders boyunca dışarıya çıkmıştı.😅

Ben ilk okul 2. sınıfta filan simit ayran yemeye bayılırdım ama ayran beni hep kustururdu her gün kusardım ama asla simit ayran yemekten vazgeçmedim ayran hala daha en sevdiğim içecekartık kusmuyorum bu arada.

Normal de anaokulu mu köyde geçirmiş bir insanım ve sınıftaki zapt edemedikleri tek kişi bendim, ders sıralarında camdan atlayıp hep eve gidip birde okula geri dönerdim😀 Hatta hoca dayanamayıp bir gün okulun bahçesine yepyeni bir park yapılmıştı ama hoca sınıftaki ben hariç herkesi oynamaya çıkarmıştı ama ben yine klasik camdan atlama taktiğini kullanarak oynamaya gitmiştim 😆

Önümde 2 tane arkadaşım var Türkçe dersindeyiz. Konu atasözleri. En öndeki arkasındakine g**e giren şemsiye acilmazmis dedi hoca bunu duydu elini yüzüne götürdü ve gulmeye başladı.

10.sınıfa kadar hiç küfür eden bir çocuk değildim küfürü asla ağzıma almazdım. Tek bir istisna vardı o da 3.sınıfta hoca da yanımızdayken küfür etmiştim bağıra bağıra. Sınıftan gıcık olduğum bir çocukla beden dersinde maç yaparken kaleye geçme kavgası yapmıştık ve tartışma büyüyünce kendimi tutmayarak ağıra yakın bir küfür etmiştim. Hoca da bir daha olursa disipline veririm tarzı bir şey demişti.

11.sınıftayken de yoklama kağıdı karalamıştım ve hayatımda ilk ve son kez disipline gitmiştim. Nasıl oldu? Öğleden sonra deneme sınavı vardı ve arkadaşımla öğle arasında pes oynamaya gitmiştik 5 dakika geç kalınca hoca ikimizi de yok yazmıştı. Arkadaşın aklında yoklama kağıdıyla oynama fikri geldi ve bu kara cahil (ben) yoklama kağıdına bir çizgi atmak yerine numarasını karaladı. Neyse ki bir şey demediler ve olay orada kapandı. Ama sınıfın başkanı ve aynı zamanda sıra arkadaşım bayağı laf yapmıştı ve benimle konuşmak istemediğini ve yanımda oturmak istemediğini söylemişti ve bu çok zoruma gitmişti ama neyse ki 2 gün sonra bana adım atıp özür dilemişti benden bunu yapmasaydı onunla asla konuşmazdım.
Şimdilik böyle iki anı var aklıma gelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı