Okul beni aşırı yordu

Açık lisenin kolay falan olduğunu düşünmüyorsun değil mi? Disiplin gerekiyor.
Okuldan çok daha kolay. Okulda 8 saatte öğrendiğin şeyi evde 2 saatte öğreniyorsun. Çoğu kişi okulda bir şey bile öğrenmiyor zaten. Youtube'dan konu anlatımı izleyip öğreniyor herkes.

Bütün sınavlarda aynı. Geçen hafta bursluluk sınavına girdim ve aşırı stres yaptım. Sınavı bıraktım çıktım. Oturdum orda ağladım hep. Sonra ordaki anneler beni mutlu etmeye çalıştılar. Okulu gerçekten sevmiyorum.
Seni bu kadar çok sınava girmeye zorlayan etken ne? Ailen mi? Eğer öyleyse onlara açıkça yorulduğunu söyle. Bir süre okul sınavları haricinde bir sınava girmek istemediğini söyle. Kendini daha 9. sınıftan bu kadar fazla sıkarsan 11. Sınıfta okulu bırakma kararı bike alabilirsin. Zaten 9. sınıfların okul sınavları merkezi olduğu için oldukça basit. Hafif düzeyde onlara çalışıp iyi puanlar alsan bu senelik senin için yeterli olur.

Ergenliğin nirvanası olan 9. Sınıf döneminde okula, aileye ve hayata isyan etmen doğal. Kendini bu dönemde aşırı sıkma.

Bu arada 9. sınıfta olan birisinin açığa geçmesini asla önermiyorum. Bu yalnızca 12. sınıfta mantıklı olabilecek bir durum.

Okuldan çok daha kolay. Okulda 8 saatte öğrendiğin şeyi evde 2 saatte öğreniyorsun. Çoğu kişi okulda bir şey bile öğrenmiyor zaten. Youtube'dan konu anlatımı izleyip öğreniyor herkes.
Teoride doğru ancak pratikte 9. sınıftan açığa geçmek onun disiplinini yerle bir eder.

Açık lisenin kolay falan olduğunu düşünmüyorsun değil mi? Disiplin gerekiyor.
12.sınıfta açığa geçen arkadaşlarım var. Sınavları takmıyorlar çünkü yetersiz puan alırsan bile yazın her türlü geçiyorsun.

Kayıt için belli zamanlar var. Ağustos ve eylül gibi başlar kayıtlar.
Dönem içi de başlaması lazım. Geçen sene martta başlamıştı.

Hocam ben en yakın zamanda açığa geçmek istiyorum. Okul gereksiz ve sınıftakilerin sesini çekmek, hocaların anlatımından bir şey anlamamak, performans, ödev vb şeyler sıkması, zamanımın boşa harcamam, boş gidip boş gelmemden dolayı ben hemen açığa geçmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı