Okul beni çok zorluyor

Tamam tabii ki ders çalışacağım ama şimdi değil be ağabey. Daha 9.sınıfım. Gerek yok diye düşünüyorum. Sadece son yıl çalışarak çok iyi dereceler elde edenler var. Şimdiden gerek yok bence bu kadar çalışmaya.

Devlet okuluna gideceğim yüksek ihtimal. Sosyal ilişkilerim çok kuvvetli, çok sosyalim, annem-babam ile iyi geçiniyorum. 2. sınavlar bittikten sonra anlatacağım bu mevzuyu.
Umarım güzel bir sonuç alabilirsiniz ve ilerideki hedeflerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Benim bu konuda tek dikkat ettiğim şey yeni okulunuzun nasıl olacağı, bu olayın sonrasını da merak ediyorum ,eğer sonra da beni etiketleyerek yazarsanız çok sevinirim.😀

Umarım güzel bir sonuç alabilirsiniz ve ilerideki hedeflerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Benim bu konuda tek dikkat ettiğim şey yeni okulunuzun nasıl olacağı, bu olayın sonrasını da merak ediyorum ,eğer sonra da beni etiketleyerek yazarsanız çok sevinirim.😀
Tabii ki de eğer unutmazsan sürecin devamını da yazarım buraya.

Bende özel okula gidiyorum ama bizimki hem Anadolu hem Fen nasıl oluyor hiç bilmiyorum :D bizim okuldaki hocalar genel olarak zorlamıyor ama rehberlikçi aşırı fazla test veriyor 9 da başlıyor bizim okul 17:20 de bitiyor eve gitmem 18'i buluyor galiba bu genel olarak özel okulların problemi.
Ben de özel bir okulun fen lisesinde okuyorum senin gibi, bizim de günde 10 saat dersimiz var. Okul şu an 16.50'de bitiyor fakat seneye 12. sınıfta okuldan 6-7 gibi çıkacağız soru çözüm dersleri ile birlikte. :)

Tamam tabii ki ders çalışacağım ama şimdi değil be ağabey. Daha 9.sınıfım. Gerek yok diye düşünüyorum. Sadece son yıl çalışarak çok iyi dereceler elde edenler var. Şimdiden gerek yok bence bu kadar çalışmaya.

Devlet okuluna gideceğim yüksek ihtimal. Sosyal ilişkilerim çok kuvvetli, çok sosyalim, annem-babam ile iyi geçiniyorum. 2. sınavlar bittikten sonra anlatacağım bu mevzuyu.
Son yıl çalışarak hiçbir şey elde edemezsiniz ben size söyleyeyim. O son yıl çalıştım diyenler yalan söylüyor. Standart tempoları yüksek oldukları için 12'de gaza basınca son yıl çalışmış gibi oluyorlar. Yoksa 12 ayda 300'e yakın konuyu çalışıp pratiğini yapman imkansız.

Ben de özel bir okulun fen lisesinde okuyorum senin gibi, bizim de günde 10 saat dersimiz var. Okul şu an 16.50'de bitiyor fakat seneye 12. sınıfta okuldan 6-7 gibi çıkacağız soru çözüm dersleri ile birlikte. :)
Gerçekten şöyle okulları görünce halimize acıyorum, keşke yeteneğe bağlı bir eğitim sistemimiz olsaydı da kimse bu kadar heba olmasaydı. Eğer bir yerden sonra çok bunalırsanız mutlaka destek alın yoksa 12'de hiç çalışamayabilirsiniz.

Merhabalar 9.sınıf öğrencisiyim. Özel bir okulda fen lisesinde okuyorum. Ve okul bizi, beni çok zorluyor. Ben normalde çok ders çalışmam, yaramaz, haylaz bir öğrenciyim biraz. Sadece LGS'ye asıldım biraz.
Okul da günde 9 ders var. Birde etüte kalırsan 10.5 ders oluyor ve okul 18.00'da bitiyor. Haftada ortalama 3 gün 18.00'a kadar kalıyorum okulda. Onun dışında okul 17.00'da bitiyor. Ben eve geliyorum ve çok az zamanım kalıyor. Ödev yapıyorum vs. Eskiden her gün dışarı çıkardım, top oynardım, bilgisayar oynardım vs. lakin şuan hiçbirini yapamıyorum. Bir arkadaşıma sordum sizin nasıl okul bizim okul çok zorluyor vs. vs. diye. O da çok fazla sıkmıyorlar ödev az veriyorlar dedi. O ortalama bir anadolu lisesine gidiyor ve okuldan sonra çok fazla boş zamanı kalıyor.
Ayrıca öğretmenlerimiz her gün tekrar yapmamızı istiyor. Ben yapmıyorum kızıyorlar. Bizim sınıftaki öğrencilerde çok inek. Hepsi çok inek.
Birde ben yazılım öğreniyordum 7.sınıfın yazında sonra 8'e geçtim gene devam ettim lakin sınav vardı annem falan kısıtladı bilgisayar işini, ders çalış dedi, ben de hayır ortalama bir okula giderim yazılım öğrenirim vs. diyordum, annem hayır olmaz dedi ama seneye rahatlarsın çalışırsın dedi beni ders çalıştırdı. Bende çalıştım ve yazılımdan koptum tamamen.
İlk kez özel okula geldim bu yıl. Şu anda okul değiştirmeyi düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
hasan merhaba dostum . 61 yazdığına göre hemşerimsin. çaykarada ahmet çamurali adında ilçe milli eğitim müdürü var kulakları çınlasın iyi bir eğitimcidir bizide sabah 6dan akşam 10a kadar kurslara alır ders çalıştırırdı . bu sistem seni yorar evet ama bunu kendi lehine çevirmekte senin elinde kardeşim . kolay gelsin başarılar diliyorum .

Son yıl çalışarak hiçbir şey elde edemezsiniz ben size söyleyeyim. O son yıl çalıştım diyenler yalan söylüyor. Standart tempoları yüksek oldukları için 12'de gaza basınca son yıl çalışmış gibi oluyorlar. Yoksa 12 ayda 300'e yakın konuyu çalışıp pratiğini yapman imkansız.
Benim gözlemlediğim 9 ve 10'da konu eksiklerini tamamlamak ve ders çalışmak, 11 ve 12'de ise 9 ve 10'un bilgilerini kullanacağımızdan tempoyu biraz daha arttırmak. Aslında bunlara bakınca düzenli çalışmak en düzgünü, 11 ve 12'de biraz artabilir tempo.

Ben 11. sınıfım şu anda. 3 mat dersim var mat1 mat2 geo olmak üzere. Bazen hepsi aynı hafta ödev verince yetişmiyor. 3 haftadır biyoloji çalışamıyorum. Sos
Benim gözlemlediğim 9 ve 10'da konu eksiklerini tamamlamak ve ders çalışmak, 11 ve 12'de ise 9 ve 10'un bilgilerini kullanacağımızdan tempoyu biraz daha arttırmak. Aslında bunlara bakınca düzenli çalışmak en düzgünü, 11 ve 12'de biraz artabilir tempo.
9 10 çok önemli kesinlikle boşlamayın. Hiçbir 9 10, 11 12 leri dinlemez. Her 11 12 de bunları söyler. 9 10'da gördüğünüz şeyler işlem yeteneğinizi açıyorki bu 11 fonksiyonunda, TYT sayılar konularında gayet önemli. Benim mat hocalarım her zaman der; Gafa çalışacak istediğin kadar çalış gafayı çalıştırmazsan olmaz diye. Ders çalışma konusunda da örneğin 9 mat çözüyorsunuz. Sayılar olur, EBOB EKOK olur, üslü olur tek soruyu sürek değiştirin. 300 verse ne yaparım ? 456 dese tek tek sayamam nasıl çözerim diye çözerseniz sizler adına çok yararlı olur. Bir kitapta aynı soru 30 başka kitapta 300 başka kitapta 43423 sayısı ile veriliyor. Sen 30'u çözersin ama 300'ü yapamazsan yine boş. Az çalışın ama verim alın en azından. Bunu da yapmazsınız biliyorum ama ger gün 10 soru paragraf çözün. 10 soru ya çok değil. 15 dakikanızı almaz. Her gün rutine bindirseniz o kadar faydasını göreceksiniz anlatamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı