Okul bilgisayarındaki kısıtlamalar nasıl kapatılır?

rohan_c62

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, lisede bilgisayar sınıfımızda 30 tane Windows 10 bilgisayar var ve neredeyse her şey kısıtlı.

- Komut istemi kapalı.
- Görev Yöneticisi kapalı.
- Kayıt defterini veya diğer sistem ayarlarını açmak şifre istiyor ve komut istemi olmadığı için şifre sıfırlanamıyor.
- MEB tüm oyun vb. siteleri engelli VPN ile bile düzelmiyor.
- Kurtarma opsiyonlarına gelince sistem sıfırlanmıyor yine şifre istiyor güvenli mod vb. ile de düzelmiyor.

Sizce nasıl düzeltebiliriz format mı atmamız lazım hepsine teker teker? 😀 bilgisayar dersinde çok sıkılıyoruz.

Merhaba arkadaşlar, lisede bilgisayar sınıfımızda 30 tane Windows 10 bilgisayar var ve neredeyse her şey kısıtlı.

- Komut istemi kapalı.
- Kayıt defterini veya diğer sistem ayarlarını açmak şifre istiyor ve komut istemi olmadığı için şifre sıfırlanamıyor.
- Kurtarma opsiyonlarına gelince sistem sıfırlanmıyor yine şifre istiyor güvenli mod vb. ile de düzelmiyor.

Sizce nasıl düzeltebiliriz format mı atmamız lazım hepsine teker teker? 😀 bilgisayar dersinde çok sıkılıyoruz.
Hocam bence yapmayın. Okul malına zarar vermiş sayılabilirsiniz eğer yaparsanız. Adamlar oraya bir nedenden ötürü koymuşsa bir bildikleri vardır.

Hocam bence yapmayın. Okul malına zarar vermiş sayılabilirsiniz eğer yaparsanız. Adamlar oraya bir nedenden ötürü koymuşsa bir bildikleri vardır.
Peki VPN olmasına rağmen site engellerinin kalkmaması beni şaşırttı. Nasıl oluyor acaba? Bilgisayarların hepsini ortak bir ağa falan mı koyuyorlar?

- Komut istemi kapalı.

Merhaba.
Server odasından tüm kısıtlamaları kaldırabilirsiniz.

Yeni metin belgesi oluşturun ve uzantısını .reg olarak kaydedip şu komutu yazın:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER/Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System “DisableTaskMgr”=DWORD:00000000

Buradan Görev Yöneticisi'ni açar, diğer kısıtlamaları da oyunda map açar gibi ilerlersiniz.

Site engellemesi de MEB sertifikası kaynaklı olabiliyor. VPN olarak da en son da geçtiğimiz eğitim öğretim yılında psiphon çalışıyordu diye hatırlıyorum.

Administrator hesabını etkinleştirirseniz gerisi çorap söküğü gibi gelecek.

Şöyle bir yöntem buldum:

Not:attığım sayfa, şu istenmeyen programlardan birisini içeriyor. İlk yöntemi yapın, anlarsınız. İlk olarak windows isosu gerekiyor.

Load hive seçeneği de yığını yükle seçeneğidir.

Son düzenleme:
Sorunu çözdük ama okul yönetimi olmasa format atmadan çözemezdik 😀

Her şeye şifre koyan öğretmenler geçen sene okuldan ayrılmış ve şifreyi de unutmuşlar, ve her şeye kısıtlama koydukları gibi ayrıca bilgisayarda bir şey yaptığında asla kaydolmuyor. Bir belge açıyorsun ve PC kapandığında otomatik siliniyor bunun gibi saçma şeyler yapmışlar. Tek çözümümüz ise şifreyi hatırlamaları yoksa Excel dersleri işlenemeyecek.

Çözüm olarak tek yapabileceğiniz şey format atmak arkadaşlar sizde de bizimki gibi bu kadar sert bir kısıtlama varsa bilgisayarlarda. Onu da yapmanızı önermem 30 bilgisayara 😁 Bilgisayar hocası er ya da geç fark edecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı