OneDrive nasıl kapatılır?

Hakooo

Centipat
Merhaba, iyi Sosyaller. Ben PC'ye bayağı yer kaplayan fotoğraflar attım ama bunun 5GB'si OneDrive yedeklenmiş, şimdi onları indiriyorum ve OneDrive'den sileceğim ama bundan kökten kurtulmak istiyorum şu lanet şey depolamasın benim özel hayatımı onun 5GB'sine kalmadık, kapanmıyor mu? Yedekleme mevzusu biri yardım edebilir mi?

Lanet win11 i baştan kurarken o tufaya bende düştüm. Masaüstü dahil kullanıcı klasörleri belgeler vs hepsi onedrive klasöründen geçmiş. Sildim uygulamayı kapattım eşitlemeyi falan ama dizin maalesef o şekilde kaldı. Öyle kullanıyorum şu an :D

Lanet Windows 11'i baştan kurarken o tufaya bende düştüm. Masaüstü dahil kullanıcı klasörleri belgeler vs hepsi OneDrive klasöründen geçmiş. Sildim uygulamayı kapattım eşitlemeyi falan ama dizin maalesef o şekilde kaldı. Öyle kullanıyorum şu an :D

Bu Windows 11 yüzünden mi? 2 gündür kara kara Windows 10'a mı geçsem diye düşünüyordum en sonunda geçeceğim. Nasıl kapattınız eşitlemeyi?

Hocam ben buradan hiçbir şey anlamadım.

Hocam ben buradan hiçbir şey anlamadım.
1) Dosyalarınızı yedekleyin. Dosyalarınızın hep yedekli olması gerekiyor ama yedeğiniz yoksa oluşturun.
2) Windows'un arama yerine "Powershell" yazıp Windows Powershell'i açın.
3) iwr -useb https://git.io/debloat|iex'ı kopyalayıp yapıştırın.
4) Biraz bekleyince karşınıza çıkan ekrandan "UNINSTALL ONEDRIVE"ı seçin.
1678735549355.png
5) Yeniden başlatın.
6) Tebrikler Onedrive'ı kaldırdınız. Masaüstünüze Onedrive'da bulunan dosyaları kopyalamış olabilir, silmek isteyebilirsiniz.

Geri
Yukarı