Okul birinciliğim son sene elimden gidiyor ne yapmalıyım?

wontagadra

Hectopat
Öncelikle lise son sınıf öğrencisiyim. Bu seneye kadar okul birinciliğimi korudum fakat bu son senede aynı sınıfta olduğum arkadaş kopya, hocalardan not dilenme vs yaparak ortalamamın üzerine çıktı bir anda. Bu durumda da okul birinciliğim gidiyor gibi. Ne yapacağımı vs bilmiyorum ve sizlere sormak istedim. Lütfen faydası olmayacak yorumlar yapmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bazen doğruyu söylemek en iyisi olur. Bu dediğim ağır gelebilir ama ispiyonlaman lazım. Bazen bize de hoca sözlü notu dağıtıyor, ben normal derste pek konuşmayan bir öğrenciyim diğeri ise konuşan... Benden 10 puan az almasına rağmen sözlü notu ile beni kat kat geçebiliyor. Ben istediğimde ise “olmuyor be evlat” diyor. Ben her zaman bu not dilelenlerle dalga geçmişimdir.
Sınavda kopya çekildiyse normalde söylemem ama bana “aa bak seni geçtim” dediğinde ise acımamak olmaz. Böyle durumlarda bencilliğin ön plana çıkmalı. Görülene göre bayağı başarılı bir öğrencisin bu sana belki bir okul biriciliği kazandırmayacak hakkınla 2. veya 3. olacaksın ama üniversite sınavlarında Allah sana hakkını ilelebet vercektir. Ama sen ilk dediklerimi yapmaya çalış çıkar için yaşa.

Son düzenleyen: Moderatör:
@TinyUnder1905 haklı. Eğer o kopya çekerek geçiyorsa seni, emeklerini çöpe atma. Git söyle herkese.

Ama @Sylveon bazı okulların sırf okul birincileri için açtıkları özel kontenjanları oluyor. Onunla yerleşiyorlar. Eğer arkadaş istediği okulu tutturamazsa onunla bile girebilir.

@TinyUnder1905 haklı. Eğer o kopya çekerek geçiyorsa seni, emeklerini çöpe atma. Git söyle herkese.

Ama @Sylveon bazı okulların sırf okul birincileri için açtıkları özel kontenjanları oluyor. Onunla yerleşiyorlar. Eğer arkadaş istediği okulu tutturamazsa onunla bile girebilir.
Dostum, ders çalışman nasıl? Yani nasıl çalışıyorsun? Okuldan geldiğinde eşek gibi durmadan mı yoksa farklı bir tür mü?

Zaten ispiyonlamak hariç bir seçeneği yok. (Bence pek umrunda olmaz öğretmenlerin)

Yeni konular

Geri
Yukarı