Okul birinciliğim son sene elimden gidiyor ne yapmalıyım?

Bence pek aldırmadan çalışmaya devam et, sadece kopya çekerek okul birincisini geçmek pek olası değil gibi. Muhtemelen 1 2 sınavda kopyası yeterli gelmez geriye düşer. Olası olmasa da gerçekleşiyor diyorsan da hocalarla konuşmak dışında yapabileceğin pek bir şey yok gibi.

Bu konuyu diğer arkadaşlarınla da konuşmanı tavsiye etmem. İnsanların sana gıcık kapması veya 3 üstteki gibi yorumlar yapması muhtemel.
Haklısınız. Sadece kopya değil not dilenme olayı da var dediğim gibi. Dediğiniz gibi yolumda ilerlemeye devam da ediyorum.

Vay be. Çok özeniyorum şu birinciliklere. Hiçbir zaman okulda ve derslerde birinci olamadım.
Lisede İngilizce dersi hariç :(

Milletin derdine bak...
Okul birincilerine üniversite yerleştirmesinde öncelik tanınıyor, bu çok büyük bir avantaj. Bilmediğin bir konu hakkında boş yapma.

Aynı seviyede başka bir okula, birinci olabileceğiniz bir okula geçin bence, son sene olduğu için sosyallik pek önemli olmayacak sizin için.
Okul birincisi olabilmek için o okulda en az 3 yıl boyunca öğrenim görmek gerekiyor.

Ha bu arada okul birincisi olunca da çok devasa şeyler olmuyor. En fazla okul puanın biraz daha yükseliyor yani. O arkadaşın okul birincisi olsa da kopya ile falan asıl olay üniversite sınavında ve eğitiminde kopar. Sen hakkınla gider harika bir bölüm kazanırsın o da ortalama bir yer kazanır. Bundan sonraki hayatınızda farkınız ortaya çıkar zaten:)

İnsanların dertlerini bilip bilmeden konuşmanın anlamı yok. Ayrıca dert ettiğimden de değil yapılabilecek bir şey varsa da hakkımı ararım ve burada 3 sene boyunca harcanmış bir emek var gidip bunu çöpe de atamam. Haddini bil !
Okul birincilerine üniversite yerleştirmesinde öncelik tanınıyor, bu çok büyük bir avantaj. Bilmediğin bir konu hakkında boş yapma.

Okul birincisi olabilmek için o okulda en az 3 yıl boyunca öğrenim görmek gerekiyor.
Üslubunuza dikkat edin. Annenize falan sövmedim, bu ne celallenme?

Obp hesaplaması okul ortalamasının 0.6 ile çarpılması ile elde ediliyor,yani okul birincileri ortalaması ile zaten okulun en yüksek obp'sine sahip öğrencisi oluyor ama bizim saçma eğitim sistemimiz bunun yanında okul birincilerine hayal edemeyecekleri yerlere gitme imkanı sunuyor,okulda 7-8 civarı bir şeydi sıralamam ama üniversite sınavında sayısalda okulun en iyi puanını ben yaptım,okul birincisi benim bile puanımın tutmadığı yere gitti.
Ha bu arada okul birincisi olunca da çok devasa şeyler olmuyor. En fazla okul puanın biraz daha yükseliyor yani. O arkadaşın okul birincisi olsa da kopya ile falan asıl olay üniversite sınavında ve eğitiminde kopar. Sen hakkınla gider harika bir bölüm kazanırsın o da ortalama bir yer kazanır. Bundan sonraki hayatınızda farkınız ortaya çıkar zaten:)
Puanın doğal olarak yüksek zaten ama okul birincisi kontenjanı ile atıyorum 60k sıralama ile kapatan yere 85k sıralama yapıp girebiliyorsun

Geri
Yukarı