Okul çıkışı kavga yaşanır mı?

Ortaokul 8'de okuyorum çok sessiz sakin iyi niyetli birisiyim arkadaşım da yok hiç kimseyle kavga çıkarmamaya çalıştım bugüne kadarki büyük bir kavgada etmedim ama geçenlerde bir olay başıma geldi okulda arkamdan bir çocuk vurup vurup kaçıyordu tuttum boynundan bir gün duvara yapıştırdım çocuğu tehdit etmedim veya dövmedim sonra 2 tane benim 4 katım kişi geldi sınıfta bana laf saydılar bir şey demedim zaten hiç iri yarı biri degilim ağaç dalı gibi tutsalar kırılıcak kemiklerim var korktum biraz okul çıkışında geldi 4-5 kişi zaten iri yarılar bir şey yapmayacagız korkma deyip biri kafa attı çamura düştüm falan bir şey yapmadım gene gidiyorum geldi yumruk attı yüzüme her yerim çamur falan oldu başka yoldan gittim ben de ne yapmalıyım? Sizce yarın gene karışırlar mı?
Konuşarak halletmek birinci seçenek.
Yok olmuyormu Müdüre git polise git bu ikinci seçenek .
Yok yine olmuyor ise tek çare cidden güzelce bir pataklaman lazım. Büyük kuzenlerin veya akrabaların yokmu?
Mahallede tanıdığın abilere danış derim yardımları dokunabilir.

Bunu bize söyleyeceğine git ailene söyle. Ailen yüksek ihtimal başka okula gitmen için elinden geleni yapacaktır veya müdür ile konuşacaktır. Merak etmeyin müdür ile konuşursa aileniz hiçbir şey yapamazlar. (Tabii çıkışta yalnız değilseniz.)

Teke teke çağır gelmezse adam topla sen de git. Karşında kaç kişi varsa sen de o kadar git meydan muharebesi olsun. (Kavga, çözüm değildir.)

Sınıf hocanıza söyle ve durumu müdüre izah et. Sorun çözülür, çözülmezse ailenle görüş.

Tamam, 2 kişi oldunuz işte. Sınıfta illaki 3-5 kişi vardır ismini bildiğin, daha önce konuştuğun.
İlla kankan olsun demiyorum. Sınıftan birisi bana gelip bunları anlatsa yalnız bırakmam, kimse bırakmaz. Toplanın 3-5 kişi, zaten çenelerine 1 yumruk vursan bayılırlar.

Bunlar okulda en kabadayı en abileri gibiler birine karışsam arkasından 20 kişi çıkacak tipler görüyorumda zaten tenefüslerde her yerde bir ara çocuğu fena dövmüşler ağızı yüzü kan olmuş ben ne kadar kişi bulsamda dedigim gibi sınıfta benim gibilerle dolu her türlü biz kazanamayız gibi tek çare uzatmamak.

Sınıf hocanıza söyle ve durumu müdüre izah et. Sorun çözülür, çözülmezse ailenle görüş.
Kendi başına müdüre giderse bence olay pek de çözüme ulaşmayabilir, müdür uyarır bırakır.
Ancak ailesi müdürle konuşmaya giderse o çocuklar bir daha kimsenin kılına dokunamaz.
Özellikle ailesinin tutumu önemli bu konuda. Polise gitmekle tehdit etsin müdürü, okulun çıkışında böyle böyle olaylar yaşanıyor diye. Burnundan getirir o çocukların.

Kendi başına müdüre giderse bence olay pek fazla büyümez, müdür uyarır bırakır.
Ancak ailesi müdürle konuşmaya giderse o çocuklar bir daha kimsenin kılına dokunamaz.
Özellikle ailesinin tutumu önemli bu konuda. Polise gitmekle tehdit etsin müdürü, okulun çıkışında böyle böyle olaylar yaşanıyor diye. Burnundan getirir o çocukların.

Eve tek başıma gidiyorum ve yalnızım bir kere yakalarlarsa bırakmazlar beni söylesem bile. illaki bir yerde karşılarına çıkabilirim sonuç daha kötü olur

Bunlar okulda en kabadayı en abileri gibiler birine karışsam arkasından 20 kişi çıkacak tipler görüyorumda zaten tenefüslerde her yerde bir ara çocuğu fena dövmüşler ağızı yüzü kan olmuş ben ne kadar kişi bulsamda dedigim gibi sınıfta benim gibilerle dolu her türlü biz kazanamayız gibi tek çare uzatmamak.
İlla vardır korkmazsa veya öfkeden gözü dönerse onları dövebilecek olanlar, bazıları dediğim gibi takmayınca durur, bazıları dayakla.

Yeni konular

Geri
Yukarı