Okul duvarına yazı yazdık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ayberks33

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Bugün arkadaşla bir hevesle gittik bir okula okulun duvarına yazı yazdık. Daha dogrusu ben yazmadım sadece öyle oturdum bekledim. Sonradan farkettik tam bize bakan kamera vardı. Yüzümüz büyük ihtimal görünmüştür. Yakalanır mıyız ? Yakalanırsak sonucu ne olur ? Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakalanırsanız disipline verirler ve okuldan atılma veya uzaklaştırma cezası verirler. Arkadaşına daha ağır ceza verirler. Ama bizim mahallede okulun ve diğer her yerin duvarında boyalar var :)

Kaçıncı sınıfsın buna göre ceza artar azalır. Kameralar kaydeder falan görmüştür tamam ama bu sorun olduğu zaman bakılmaz yani okul bir banka değil güvenlik gelip orada izleyecek hali yok. O yüzden yakalanmadan silin o yazıyı, kimse de fark etmez anlık olarak izlenmez yani sorunu görürler kim yaptı acaba diye kamera kayıtlarına o zaman bakılır. Bir daha da böyle şeyler yapmayın, yapacaksanız da etrafta kamera var mı diye bir kontrol edin :).

Ayrıca güvenlik kameraları iyi değildir yani anlaşılmazsınız saçınızı kestirseniz anlamazlar yani. Bunları nereden biliyorsun diye sorabilirsin beni çağırdılar bir tane hırsızlık olayı oldu orada bende varmışım okul çıkışına denk gelmiş o çalan kişiyi görmüşüm ben o yüzden çağırdılar beni falan bu kim o sıra dikkat ettin mi falan diye güvenlik kaydını bana izlettirdiler. O kadar vasattır, vasat dediğim okul olduğu için hapishane veya banka gibi orada belli başlı suç olmayacağı için fazla dikkat edilmez o kadar da abartılmasına gerek yoktur zaten. Bizim okula güvenlik kameraları biz 6.sınıftayken geldi ne ya hapishane mi burası diye gıcık olmuştuk. Abartıldığında öğrenciler rahatsız olabiliyor yani.

Muhtemelen sicilinize işleyecek bir ceza almazsınız. Azıcık göz korkuturlar falan belki. Sizin yaptığınız tespit edilirse azıcık af dilersiniz bir şey olmaz bence. Ayrıca sen, ben bir şey yapmadım oturuyordum öyle diyorsun. Senin arkadaş grubun yapıyor yani. Bu durumda sen bir şey yapmış sayılmazsın ki dostum ?

Böyle durumlarda biraz çirkefe yatmak her zaman faydana olacaktır. Eğer arkadaşlarında dediği gibi yüzünüz net olarak belli olmuyor ise ailem ile evdeydim şahitlerim var demen halinde hiç bir şekilde ceza almazsın alamazsın.

Burada @IyesilAdmI 'a lafı koymak istiyorum fakat bir şey demeyeceğim bu ergene :) Ne yazdığına bağlı ayrıca.

Amacın neydi yazı yazarken ? Neden devletin malına zarar veriyorsunuz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı