Okulun duvarına yazı yazdım, cezası nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anlayıp anlamamaları bizi ilgilendiren bir durum değil. Ancak anlarlarsa ne olacağını yazdım, hatta anlasınlar ki aklınız da başınıza gelsin.

Tasdiknamedir cezası. Müdür insaflıysa insiyatif kullanıp ceza verir. Muhtemelen ceza hem siciline işlenir hem de okuldan uğurlanırsın.

Eğer grafitti yapsaydınız ben de desteklerdim, çünkü bir sanattır. Fakat siz okulda cezası büyük olan hareketlerde bulunmuşsunuz. Gece ve kapşon ile yapmışsınız. Eğer ışık var ise veya kameranın gece görüşü özelliği var ise (Büyük ihtimalle yoktur.) sizi bulabilirler. Siyasi olarak bakarsanız da, anlaşıldığında müdürün siyasi görüşüne göre size sıkıntı çıkaracaktır.

Kardeşim devrim filan erken bu yaşlarda. Bırak bu işleri dersine çalış, ilerde seni kurtarmaz bunlar hele ki Türkiye'de.

Eğer grafitti yapsaydınız ben de desteklerdim, çünkü bir sanattır. Fakat siz okulda cezası büyük olan hareketlerde bulunmuşsunuz. Gece ve kapşon ile yapmışsınız. Eğer ışık var ise veya kameranın gece görüşü özelliği var ise (Büyük ihtimalle yoktur.) Sizi bulmaları zordur.

Kameranın yanında kırmızı kırmızı küçük ışık benzeri şeyler gördüm. Etrafında yani. Aslında bu kamera kayıtlarının saklandığı yeri de biliyorum. Gitsem çalsam, ya da ne bileyim bir şekilde silsem o nasıl olur? Gidip okulun giriş kapısının yanındaki kolona yazdım. Yandaki duvara yapsam farkedilmeyecekti bile. Off gerçekten şu an pişman oldum neden böyle bir şey yaptım ki ben? :lanet:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim arkadaş potanın altına erkeğin cinsel organının argo halini yazdı. Üstüne büyük bahçeye "Bu kadar disipline ne gerek var hocam" yazmıştı. Hiçbişi olmadı. Kimin yazdığını da herkes biliyor. Kendisi de söylüyor. Biraz yönetime bağlı. Ses çıkarmazsanız pek bişi olmaz. Sonuç olarak yeni yönetimle kız öğrencilerimiz baş örtüsüyle okula girebilirken 3 kere uzun saçla gelsek disiplin suçu işlemiş sayılıyoruz...

Ortaokulda arkadaş başkalarıyla başka bi okulun camını kırmışlar, mahkemeye gidiyordu arada.

Bence basit bir ceza ile geçiştirme olmaz. Uzaklaştırma veya okuldan atılma olabilir. :)

Kardeşim sen şuan kamu malını tahrip ettin. Ayrıca bunun yanında siyasi terimler kullandın. Devlet Malına Zarar Verme 12 yıla kadar hapis cezasının olabileceğine işarettir. Kesin bir bilgi değil , çünkü bu bir gazete sitesinde gördüğüm bir alıntı. Bu yazıya göre eğer okul devlet okuluysa ve konu mahkemeye taşınırsa hayatına elveda diyebilirsin.

Ancak yaşın gereği gençliğine verip serbestte bırakılabilirsin. Adalete bağlı kardeşim. Gönül ister ki herkes suçunun cezasını çeksin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı