Okul forma giyilmediği için yok yazar mı?

Bizde isim numara alıyorlar 3. de müdüre yallah. Sen okula geliyorsun bir kere o yüzden yok yazabileceklerini sanmıyorum. Yönetmelikte öyle bir madde bulunduğunu da sanmıyorum.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI OKUL ÖĞRENCİLERİNİN KILIK VE KIYAFETLERİNE DAİR YÖNETMELİK

Okul kıyafetini belirlemek velilerin çoğunluğunun onayını alarak okul idaresinin elinde.

Arkadaşlar merhaba, okula formasız gelindiği için yarım gün yok yazılınır mı?

@KufurbazHaydo
Yok yazmazlar sanmıyorum ama aynı şeyi yapmaya devam edersen disipline gidersin.

Eğer derse geç kalıp yok yazıldıysan, okul kıyafeti kuralına neden uymadığına dair mantıklı bir açıklaman da yoksa müdürle konuşmak seni daha zor duruma sokabilir.
En kolay çözüm kıyafet kuralına bundan sonra uyman olur.

Eğer derse geç kalıp yok yazıldıysan, okul kıyafeti kuralına neden uymadığına dair mantıklı bir açıklaman da yoksa müdürle konuşmak seni daha zor duruma sokabilir.
En kolay çözüm kıyafet kuralına bundan sonra uyman olur.
Geç kalmak yok genlerden kalma çocuğun bacakları çok kalın pantalonlar tayt gibi duruyor ve sevmiyor giymeyi o yüzden eşofman ile gelmiş o gün yarım gün yok yazmışlar.

Geç kalmak yok genlerden kalma çocuğun bacakları çok kalın pantalonlar tayt gibi duruyor ve sevmiyor giymeyi o yüzden eşofman ile gelmiş o gün yarım gün yok yazmışlar.
Bana pek tutmaz gibi geldi bu bahane. Arayana bedenine uygun pantolon bulunur.
Gidip konuşup özür dilenip tekrarlanmayacağı sözü verilerek çözülebilir tabi ama müdürün nasıl biri olduğu ve nasıl tepki vereceğini siz daha iyi bilirsiniz...

Ben birinin okul kıyafetiyle gelmemesi yüzünden yok yazılması ile ilgili dedim.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ'ne göre
Madde 164: Kınama cezasını gerektiren davranışlar ve fiiller şunlardır:
-Kılık-kıyafete ilişkin mevzuat hükümlerine uymamak

Bende şunu diyorum yönetmeliğe göre yaptığınız kınama cezası gerektiren bir durum. Diğer maddelere bakarsanız Kopya çekmekle eş değer bir davranış bu.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ'ne göre
Madde 164: Kınama cezasını gerektiren davranışlar ve fiiller şunlardır:
-Kılık-kıyafete ilişkin mevzuat hükümlerine uymamak

Bende şunu diyorum yönetmeliğe göre yaptığınız kınama cezası gerektiren bir durum. Diğer maddelere bakarsanız Kopya çekmekle eş değer bir davranış bu.
Benim garibime giden yok yazma mevzusu oldu hocam bizim zamanımız da tutanak tutulurdu artık öyle bir şey olmuyor sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı