Okulda Tuvalete Gittiğim İçin Yok Yazıldım

Blur

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, abilerim ablalarım. Ben bir lise öğrencisiyim. Başlıkta da gördüğünüz gibi kısacası tuvalete gittiğim için yarım gün yok yazıldım. Uzunca olaraksa... Bizim okulun son iki dersi tenefüssüz, blok, oluyor. Eh insanlık hali tuvalete gitmem gerekti sınıf başkanımıza sordum izin vermedi, yok yazılırsın müdüre söylerim dedi, ben de ihtiyacım acil olduğundan ve zilin çalmasına yarım saat olduğundan çok da umursamayıp gittim. Aynı şey geçen gün arkadaşıma da olmuştu onlara müdür yardımcısı kaç yaşınıza geldiniz tutcaksınız işte başkan gitmeyin diyorsa gitmeyeceksiniz falan demiş. Ona rağmen gittim işte ihtiyacımı karşıladım. Geri döndüğümde müdür yardımcısına söylediğini yok yazıldığımı söyledi tamam eyvallah dedim. Eve gittiğimde şuna benzer bir savunma hazırladım:

KONU:
30.10.2018 tarihinde sınıfımdan çıkıp tuvalete gidip geri gelmemden dolayı yok yazılmam ile ilgili savunmamın sunulmasından ibarettir. şahitler: Kameralar, Özkan, Hasan, İrem, Dilara
AÇIKLAMALAR:
Resmi eğitim kurumunuzda öğrenci mevkisinde eğitim görmekteyim. Her ne kadar okulumdan bir çok yönde memnun olsam da. Bugün öğleden sonra okul çıkışına yaklaşık yarım saat kala yaşanan talihsizlikten mağdur olduğumu söylemek istiyorum. Bildiğiniz gibi okulumuzda son iki ders blok ,teneffüssüz, oluyor. Yaklaşık zilin çalmasına yarım saat kala her insan evladı gibi ihtiyacımı gidermem gerekti. Okul çantam sırtımda yoktu, kameralardan da bakabilirsiniz. Sadece tuvalete gidip ihtiyacımı gidermemin ardından sınıfa geri döndüm. Sınıf başkanımız sn. İrem Zor, müdür yardımcımız sn. Esra Hanım beni ihtiyacımı giderip hemen geri dönmemden dolayı öğleden sonra yok yazdı. Tuvalete gidip geri dönüşüme; kameralar, sınıf arkadaşlarım: Özkan X, İrem X başta olmak üzere sınıfın çoğu şahit olmuştur.
SONUÇ:
Yukarıda arz ve izah edilen durum göz önüne alınarak karne kayıdıma yazılan “Öğleden Sonra Gelmedi” ibaresinin kaldırılmasını, gereğinin yapılmasını ve adaletin yerini bulmasını arz ederim.

31.10.2018

E XXX 10/X XXX

İşte başkanın şikayet ettiği müdür yardımcısına verdim, arkadaşıma verdiği tepkiyi vermedi diğer müdür yardımcısı ilgileniyor bunlarla dedi. Tamam dedim çıktım verdim üstteki müdür yardımcısı da diğeri bakıyor dedi. Olayı anlattım kısaca aşağıdaki hocanın da size verilmesi gerektiğini söylediğini söyledim. Aldı işte sınıfıma gittim. Dersteyken çağırdı müdür savunmamı okudu. Sen tuvalete gittiğinde nöbetçi hoca girse yok yazmayacak mıydı dedi. Ama öyle olmadı dedim. Eee? dedi. Tuvalete gitmek yasak mı dedim. Tamam, velini çağır yarın dedi. Abilerim ablalarım şimdi ben ne diyeyim müdüre. Yani ben açık ara haklı olduğumu düşünüyorum. Altı üstü 2 dk'da tuvalete gidip gelmişim yani ne diye yarım gün yazıyorsun. Aynısını yaşayan arkadaşımı azarlayıp silmişler yarım gün devamsızlığını. Ben daha resmileştirmeseydim kimse tuvalete gidemeyecekti. Ben de doğru olanı yaptım. Tavsiyeleriniz nedir, babam kesinlikle benim tarafımda. Not: bir hafta öncesine ait bir yazımdı bu, konuştu babam müdürle sordum ne dedi diye; tatlıya bağlanacak, dedi. Ama hala daha duruyor devamsızlığım ben ne yapayım şimdi? Hakkımı sonuna kadar arayacağım, ilçe milli eğitime falan mı gitmem gerek?

Yeni konular

Geri
Yukarı