Okul internetinde 50/50 hız çıktı

Simetrik bağlantı vardır, simetrik bağlantıda download ve upload hızı aynı olur. Zaten çok sayıda kullanıcının olduğu okul, hastane, havalimanı, otel gibi yerlerde simetrik bağlantı olması gerekiyor.

Siz Türk Telekom'un altyapısı desteklemediği için mi yavaş hız verdiğini düşünüyordunuz ?

Zamanında buna cevap olarak türk insanı hızlı internet istemiyor dediler.
Valla ben şahsen hızlı internet istiyorum.

1638897010632.png

Merhaba arkadaşlar. Bugün akıllı tahtada aklıma hız testi yapmak geldi ve yaptım.
Karşıma 50 download, 50 de upload manzarası çıktı.
IP adresinde Türk Telekom yazıyordu, normal paketlerinde bu kadar upload veriyor mu?
Türkiye şartlarında 50Mbps upload gerçekten bir mucize.

İş istasyonlarına evet veriliyor dostum.

Zaten yeterince kazıklamıyorlar mı ki? 105TL'ye 16mbps paketleri var :D
Parayı veren de alamıyor ki bu kadar upload. Ona şaşırıyorum, okulda yapılan şeyler zaten belli.

Keşke bu konuyu görmeseydim. Üniversiteler tamam ama ortaokullarda ve liselerde de muhtemelen hız böyle. Evlerde bile bu kadar hız yokken okullara bu kadar masraf yapılması çok saçma ve üzücü.

Tek umudum TurkNet GigaFiber, vallahi gelsin başvuru yaparım.
TurkNet GigaFiber yaygınlaşması durumunda diğer İSS'lerin pabucu dama atılacak zaten :D Herkes TurkNet geçecek, o İSS'ler de seve seve o hizmeti sağlamak zorunda kalacaklar.

TurkNet GigaFiber yaygınlaşması durumunda diğer İSS'lerin pabucu dama atılacak zaten :D Herkes TurkNet geçecek, o İSS'ler de seve seve o hizmeti sağlamak zorunda kalacaklar.
Valla hocam onların adına açık konuşayım hiç üzülmüyorum onlara :D .

Okullara internet Metro Ethernet denen sistemle veriliyor. Okulun kullanılmayan bir odasına santral kuruluyor. 2013 yılında mezun olmadan önce ilk olarak santrali kurup sonra akıllı tahtaları sınıflara yerleştirmişlerdi. Bizden sonra 3 yıl santrali aktif etmemişler orası ayrı konu.

Geri
Yukarı