Okul nakli sonrası pişmanlık

Merhaba, bu stresin nedeni pisikolojinize bağlıdır, yeni okulunuzdaki kişilere karşı ön yargılıysanız, ve eski okulunuza göre sizleri rahatsız edebileceklerini düşünmenizden veya eski okuldaki arkadaş ortamından ayrılmanız olabilir. Biraz okulda vakit geçirin, sınıf ortamına uyum sağlamaya çalışın. Belirttiğim gibi stresinizin sebebi okuldakiler hakkındaki ön yargınız olabilir. Okul meslek mi imam hatip mi yoksa düz Anadolu mu?

Düz Anadolu.

İşte bu yüzden okul sistemi çok saçma, okulu eğlenme veya zorbalama yeri gibi görenlerin gelmemesi lazım. Biz oraya öğrenmeye ve bitirdiğimizde para kazanabilir hale gelebilmek için çalışıyoruz.

Kimse kimsenin insanı değil ama öğretmenler de senin köpeğin değil. Okula okumaya geliyorsun, hayvan gibi davranmaya değil. Sözüm size değil ama dediğimi anlamışsınızdır.

Okul hayatım boyunca sadece 2 tane normal insan bulabildim geriye kalanlar insan değildi.

İşte bu yüzden okul sistemi çok saçma, okulu eğlenme veya zorbalama yeri gibi görenlerin gelmemesi lazım. Biz oraya öğrenmeye ve bitirdiğimizde para kazanabilir hale gelebilmek için çalışıyoruz.

Kimse kimsenin insanı değil ama öğretmenler de senin köpeğin değil. Okula okumaya geliyorsun, hayvan gibi davranmaya değil. Sözüm size değil ama dediğimi anlamışsınızdır.
"oysa bana karışmıyorlardı bile ama ayrıldım"

Konu sahibine yapılan bir zorbalık gözükmüyor yazılana göre. Kendisiyle ilgili bir durum olmamasına rağmen ayırlmış, ortamı beğenmemiş kısacası ve bunu doğru bulmuyorum biraz güçlü bir psikolojiye sahip olmak gerekiyor her yer bizim konfor alanımıza uyacak değil.

Konu sahibine yapılan bir zorbalık gözükmüyor yazılana göre. Kendisiyle ilgili bir durum olmamasına rağmen ayırlmış, ortamı beğenmemiş kısacası ve bunu doğru bulmuyorum biraz güçlü bir psikolojiye sahip olmak gerekiyor her yer bizim konfor alanımıza uyacak değil.

Ortamda şöyle söyleyeyim ilkokul esprileri yapılıyordu arada bir bana vuruyorlardı zorbalık görüyordum yani ama öyle dayanılamayacak kadar değil, birkaç keko vardı sen tahtaya kalksan niye kalktın diye vurup bıçaklayabilecek tiplerden.

Birileri sana bir şey yapmasa bile dolaylı yoldan rahatsız olabilirsin. Mesela benim sınıfımda da bana bir şey yapmayan insanlar var ama çok ses çıkartıyorlar ve dersi dinleyemiyorum. Ki hocalar da şikayetçi bu gruptan. Dolaylı yoldan rahatsız olunabilir hani.

OBP ile veya LGS alma puani ile okul karşılaştırmak saçma. Asosyal veya suskun diyelim. Suskun birisi isenzi her okulda ezerler sizi o yüzden sorunu kendinizde aramaya çalışın.

15 kişilik imam Hatip'den 25 kişilik Anadolu lisesine geçmiştim pişman değilim ortam değişti mi? Hayır hala aynı itler, aynı kekolar var fakat şartlar daha iyi.

Çocukların ismine bakarak ön yargı yapmak nedir Allah rızası için. 🤣 🤣

Birileri sana bir şey yapmasa bile dolaylı yoldan rahatsız olabilirsin. Mesela benim sınıfımda da bana bir şey yapmayan insanlar var ama çok ses çıkartıyorlar ve dersi dinleyemiyorum. Ki hocalar da şikayetçi bu gruptan. Dolaylı yoldan rahatsız olunabilir hani.

Kesinlikle evet dersler hiçbir şekilde işlenilmiyordu hocalarda işlemiyordu hatta o derece bir vaziyet vardı bazı hocalar sınav yerine kopya kağıdı veriyordu herkes doldurup 100 alıyordu ama ben kopya çekmekde istemiyordum dolayısıyla 56 gibi bir not aldım edebiyattan.

OBP ile veya LGS alma puani ile okul karşılaştırmak saçma. Asosyal veya suskun diyelim. Suskun birisi isenzi her okulda ezerler sizi o yüzden sorunu kendinizde aramaya çalışın.

15 kişilik imam Hatip'den 25 kişilik Anadolu lisesine geçmiştim pişman değilim ortam değişti mi? Hayır hala aynı itler, aynı kekolar var fakat şartlar daha iyi.

Çocukların ismine bakarak ön yargı yapmak nedir Allah rızası için. 🤣 🤣

Birkaç okul editi izledim keleşli 01'li sahneler vardı.

Okulun shitpost sayfasına baktım biraz mesaj attım sahibine okul çok güzel dedi ama hala emin olamıyorum keko okulu bence.

Ortamda şöyle söyleyeyim ilkokul esprileri yapılıyordu arada bir bana vuruyorlardı zorbalık görüyordum yani ama öyle dayanılamayacak kadar değil, birkaç keko vardı sen tahtaya kalksan niye kalktın diye vurup bıçaklayabilecek tiplerden.

Merhaba, 9 - 10.Sınıfta da bu tarz zorbalıklar yaşadım, ve bu tarz insanlar maalesef hayatın. Her alanında var, ben 9 ve 10'u farklı okullarda okudum, 2 devlet okulunda da aynı zorbalığı gördüm, hiçbir şekilde ses çıkarmamaya çalıştım, ve başardım. En sonunda uğraşmayı ve zorbalığı kestiler. Ancak size tavsiyem, özel okulda eğitime devam etmeniz. Çok kolay bir şey değil tabii bu tarz masraflar ancak tek çözümün bu olduğunu, en azından herkesin ( bu tarz zorbalıklar yapan, keko, bıçak taşıyan ve bunun benzeri profildeki öğrencilerin ) gidemeyeceği bir okul. Ben çözümü burada buldum, şunda özel okuldayım ve hiçkimseden zorbalık görmedim, herhangi bir sorunum yok.

Kesinlikle evet dersler hiçbir şekilde işlenilmiyordu hocalarda işlemiyordu hatta o derece bir vaziyet vardı bazı hocalar sınav yerine kopya kağıdı veriyordu herkes doldurup 100 alıyordu ama ben kopya çekmekde istemiyordum dolayısıyla 56 gibi bir not aldım edebiyattan.

Birkaç okul editi izledim keleşli 01'li sahneler vardı.

Okulun shitpost sayfasına baktım biraz mesaj attım sahibine okul çok güzel dedi ama hala emin olamıyorum keko okulu bence.

Bıçaklamak mı?

Abim önyargıyı salla 15 kişilik sınıftan 30 kişilik sınıfa geçmek hata bu arada daha alışması, tanışması vs vr ohooo

Sesin gür olsun gerisi gelir kimseye hakkını yedirme ezik gibi sessiz sessiz durma.

Merhaba, 9 - 10.sınıfta da bu tarz zorbalıklar yaşadım, ve bu tarz insanlar maalesef hayatın. Her alanında var, ben 9 ve 10'u farklı okullarda okudum, 2 devlet okulunda da aynı zorbalığı gördüm, hiçbir şekilde ses çıkarmamaya çalıştım, ve başardım. En sonunda uğraşmayı ve zorbalığı kestiler. Ancak size tavsiyem, özel okulda eğitime devam etmeniz. Çok kolay bir şey değil tabii bu tarz masraflar ancak tek çözümün bu olduğunu, en azından herkesin ( bu tarz zorbalıklar yapan, keko, bıçak taşıyan ve bunun benzeri profildeki öğrencilerin ) gidemeyeceği bir okul. Ben çözümü burada buldum, şunda özel okuldayım ve hiçkimseden zorbalık görmedim, herhangi bir sorunum yok.

Maalesef o kadar durumum yok mecburi gideceğim artık.

Bıçaklamak mı?

Abim önyargıyı salla 15 kişilik sınıftan 30 kişilik sınıfa geçmek hata bu arada daha alışması, tanışması vs VR ohooo.

Sesin gür olsun gerisi gelir kimseye hakkını yedirme ezik gibi sessiz sessiz durma.

Keşke gerek kalmasaydı sessizliği bozmaya ülkemin eğitim sistemi ne hallerde.

79 iyi bir OBP değil hocam açıkçası gittiğiniz yerde her türlü insanlar karşınıza çıkabilir eski okulunuza dönme şansınız yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı