Okul okumak istemiyorum

Açığa geçip meslek öğrenmeyip saatlerce oyun oynayacaksan unut açığa geçmeyi. Ancak meslek öğrenmek istiyorsan açığa geçebilirsin.
Meslek olarak hali hazır da market dükkanımız var.

Göremedim nerede yazıyor marketiniz olduğu?
Unutmuşum yazmayı kusura bakmayın, yazdım sanıyorum bende kafam çok dalgındı.

Türkiye'de 12 yil egitim zorunlu diye biliyorum. Liseyi bitirdikten sonrasi tamamen seninc kisisel tercihlerin ve imkanlarina bagli.

Meslek olarak hali hazır da market dükkanımız var.

Unutmuşum yazmayı kusura bakmayın, yazdım sanıyorum bende kafam çok dalgındı.
O zaman ailenizle konuşun ama her şekilde bence liseyi iyi kötü bitirin olmadı açığa geçin. Çünkü günümüzde üni mezunu bile iş bulamıyor sonuçta ticaret garanti bir iş değil yine de köşede dursun diplomanız. İleride belki bir hırs gelir tekrar üni okumak istersiniz.

Market işi yanın da araba alım satım da yapmak istiyorum babamın yardımıyla.

O zaman ailenizle konuşun ama her şekilde bence liseyi iyi kötü bitirin olmadı açığa geçin. Çünkü günümüzde üniversite mezunu bile iş bulamıyor sonuçta ticaret garanti bir iş değil yine de köşede dursun diplomanız. İleride belki bir hırs gelir tekrar üniversite okumak istersiniz.

Zaten açığa geçerim öyle bir durum olursa.

Selam.

17 yaşındayım, 11. sınıf sayısal bölüm de okuyorum. Ancak hiçbir dersi artık beynim almıyor ve anlamıyor. Hiç de okul okuma isteği yok içim de, ama ailem okumamı çok istiyor. Ben ise ticaretle uğraşmak istiyorum ileride kendime daha rahat bir hayat kurabilirim diye düşünüyorum. Benden 5 yaş büyük kuzenim var onlarda tekelci, babası lise 1 de iken okuldan almıştı işin başına koymuştu ve şu an işe bayağı adapte oldu 1 ay da gezmedik yer bırakmıyorlar paraya da para demiyorlar o derece durumları var, ben de onları öyle gördükçe keşke bende öyle olsam diye hevesleniyorum ama ailem ille de oku diyor. Sizce ne yapmalıyım?

Okumazsan yok olursun. Bu sadece Türkiye'de değil Amerika'da da böyle. Norveç canada nerede olursan ol okumadığın kendini geliştirmediğin sürece bir hiçsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı