Okul vakit kaybı mı?

• Konuyu başlatan Hof
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 111
  • Görüntüleme 7B
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Açık liseye geçersem tüm gün evdeyim sosyal bir ortam yok, gün içinde konuşabileceğin vs. bir arkadaşın yok, okul en azından bir düzene sokuyor gibi geliyor. Okulda dinlediğim konular her ne kadar verimsiz olsa da bir ön bilgi oluyor az da olsa sonrasında kendim çalıştığımda daha kolay oturuyor konu. Her ne kadar bunları saydığım kadar açığa geçme isteği de var içimde. Çok sıkılıyorum okulda aslında ama yine de vereceğim karardan pişman olmaktan korkuyorum.
Hocam 12. sınıfsanız bence kesinlikle bitirin, 12. sınıfta gerek yok böyle şeylere.

Çoğu lise zaman kaybı. Bu eğitim sistemiyle devam edilirse öğrencilerin zamanı daha çok boşa geçmiş olur. Almanyadaki gibi öğrenciler yeteneklerine göre sınanıp yeteneklerine göre okullara yerleştirilse bu boşa zaman kaybının önüne geçilmiş olunur. Almanyada mesleki liseler nitelikli öğrenciler yetiştiriyor. Bizdekiler de it kopuk serseri yetiştiriyor.

11. Sınıf sayısaldayım. Şartlarımız:
  • 34 kişiyiz (Sayısala göre hayli fazla)
  • Bozuk ve gerekli gereksiz her linki engelleyen internetimiz var (Ders kitabı bile indirmeyi engelliyor ve genellikle internet bağlantısı beklenmedik şekilde kesiliyor)
  • Kimsenin bilmediği akıllı tahta admin şifresi (Kimya hocama yaptım Python projeleri göstermem için Cygwin/WSL kurmam gerekli)
  • Yetiştirilmekte zorlanılan müfredat (özellikle bunun cefasını edebiyatta yaşıyoruz)
Okulumun artıları:
  • Okulum eski öğretmen liselerinden, yani nitelikli bir okul.
  • Geniş bir yerleşim alanı var (Derslikleri çok).
  • Sıcakkanlı ve nitelikli öğretmenler.
  • İşini iyi yapan müdür.
Benim okuluma kötü dersem hakkını yemiş olurum ama müfredat ve MEB'in sağladığı şartlara edilecek çok laf var ama tutuyoruz ağzımızı işte. İsterseniz eğitimimizin mükkemelliğini (!) liste haline sıralayayım.

11. Sınıf sayısaldayım. Şartlarımız:
  • 34 kişiyiz (Sayısala göre hayli fazla)
  • Bozuk ve gerekli gereksiz her linki engelleyen internetimiz var (Ders kitabı bile indirmeyi engelliyor ve genellikle internet bağlantısı beklenmedik şekilde kesiliyor)
  • Kimsenin bilmediği akıllı tahta admin şifresi (Kimya hocama yaptım Python projeleri göstermem için Cygwin/WSL kurmam gerekli)
  • Yetiştirilmekte zorlanılan müfredat (özellikle bunun cefasını edebiyatta yaşıyoruz)
Okulumun artıları:
  • Okulum eski öğretmen liselerinden, yani nitelikli bir okul.
  • Geniş bir yerleşim alanı var (Derslikleri çok).
  • Sıcakkanlı ve niteikli öğretmenler.
  • İşini iyi yapan müdür.
Benim okuluma kötü dersem hakkını yemiş olurum ama müfredat ve MEB'in sağladığı şartlara edilecek çok laf var ama tutuyoruz ağzımızı işte. İsterseniz eğitimimizin mükkemelliğini (!) liste haline sıralayayım.
Bana şöyle geliyor. Ya arkadaş ben okula gidiyorum, tüm derslere giriyorum, ve hiç bir gram ders anlamıyorum. Technopat'ta dolaşarak bile daha iyi eğitim alırım. Okul da asla yeterli eğitim sağlanmıyor. Böyle giderse kesinlikle AÖL'e geçmeyi düşünürüm.

Bana şöyle geliyor. Ya arkadaş ben okula gidiyorum, tüm derslere giriyorum, ve hiç bir gram ders anlamıyorum. Technopat'ta dolaşarak bile daha iyi eğitim alırım. Okul da asla yeterli eğitim sağlanmıyor. Böyle giderse kesinlikle AÖL'e geçmeyi düşünürüm.
Eğitim öğretim konusunda öğretmenlerim çok iyi. Henüz öyle bir isteğim yok açıkçası. Geçmiş olsun size.

Yeni konular

Geri
Yukarı