Okula gidesiniz geliyor mu?

Öğretmenler deprem hakkında konuşuyor sıra Adana,Kıbrıs,Bingöl diyorlar dikkatli olun diyor.
Evde deprem tatbikatı yapın diyor 98 depremini yaşamış biri olarak evin içinde deli gibi gezdik uygun pozisyon bulamadık diyor önceden belirleyin diyor masanın altına girmeyin ezilirsiniz diyor kağıt sıkışmaz kitaplarla koruyabikirsiniz kendinizi diyor.

Öğretmenler deprem hakkında konuşuyor sıra Adana, Kıbrıs, Bingöl diyorlar dikkatli olun diyor.
Evde deprem tatbikatı yapın diyor 98 depremini yaşamış biri olarak evin içinde deli gibi gezdik uygun pozisyon bulamadık diyor önceden belirleyin diyor masanın altına girmeyin ezilirsiniz diyor kağıt sıkışmaz kitaplarla koruyabikirsiniz kendinizi diyor.

Yatagın yanına çök kapan yapılmalı.

@508516 öyle olmayan var mı hocam? Lise öğrencilerinin çoğuna embesil denilebilir, sınıfa girdiğimde hayat enerjim sömürülüyor resmen. Öğretmen kalitesizliğine falan hiç girmiyorum, uzaktan eğitim bu milletin başına gelen en iyi şey.
@BlackGRY geçmiş olsun. Riskli bir şehirde değilsen bir şey olmaz hocam, sorunlarını en kısa zamanda çözmen dileğiyle.

Sağ olun hocam maalesef riskli bir ildeyim Kahramanmaraş'ta yaşıyorum.

Mersinliler olarak Adana depremini bekliyoruz binaların yıkılmasına Mersinin pert olmasına hazırız eğer 6.5 şiddetini geçerse Mersin diye şehir yok zaten.
Depremi bekliyoruz olsada bitse diyoruz her zaman tetikte olmak yorucu.
Mersinin birazının altı kum ve mersin eski bir şehir her türlü yıkılıyoruz mersinde.
Çünkü Maraş depreminde de Hatay depreminde de çok feci sallandık hasarlı evler var tahmin edebiliyoruz Adanada deprem olursa ne olcağını.
Ve Mersinin altı kum birazının.

Son düzenleme:
Mersinliler olarak Adana depremini bekliyoruz binaların yıkılmasına Mersin'in pert olmasına hazırız eğer 6.5 şiddetini geçerse (Max 7 şiddetinde bekleniyor maraştaki ve hataydaki depreme göre tahmin yürütüyoruz Mersin diye şehir yok Mersin'in birazının altı kum denizi doldurmuşlar ve eski evler var hep metropolün orası, tece, mezitli gider kesin, toroslar eski, yenişehir falan sağlam değil binalar çatlak hatta Mersin genelinde yıkım kararı çıktı bazı binalar için, kaç km ötedeki 6,4 böyle etkildeyise adandaki 6 şiddetinde depremde Mersin haritadan silinir diyoruz deniz yükselir diyoruz.
Maraştaki depremlerde hissediliyor hatta yüksek katlı evler artçılara kadar hissediyor o değil de maraştaki o iki depremde çok feci sallandık tehlikeliydi gerçekten zaten binaların hasar almasından belli maraş ve hatay depreminde.
Depremi bekliyoruz kısaca olsa da bitse diyoruz beklemek daha kötü diyoruz.
Depreme hazırız binaların yıkılmasına hazırız.
Felakete hazırız.
Ölümlere/ölmeyi bekliyoruz.

Maalesef ki Hatay'daki bir bölümü kırılmayan fay hattının 6.4'lük bir enerji biriktirdiğini düşünürsek Adana içinde yaklaşık bir değer verebiliriz.
7.0'ın üstüne pek çıkacağını sanmıyoruz fakat 6.0'ın üstünde bir deprem bekleniyormuş.
Adana ve Mersin'in Kahramanmaraş'tan daha çok korkutmasının sebebi zemininin alüvyon olmasına rağmen yüksek katlı binaların bulunması.
Zemin gerçekten bu tür depremlerde çok ama çok önemlidir.
Ev alırken zeminine dikkat edilmesi gerekli.

Gece 4.17'de olan merkez üssü pazarcık-Kahramanmaraş olan depremde bende yüksek katlı bir binada yaşıyordum ama zemininin sağlam ve kayalık olduğunu biliyordum.
14 katlı binanın bu tür depremde yıkılmamasının sebebini zemine bağlıyorum.
Kısaca hayatımızı kurtaran zemin oldu diyebilirim.

2. Sınıftan beri gidesim yok her sabah of ya ne güzel yatmak varken kalkıp okula gidiyoruz diyorum. Ve hafta sonu da 8’de yataktan uçarak kalkıp oyun oynuyorum. Psikolojik sanırım.

Geri
Yukarı