Okula gidesiniz geliyor mu?

İşte o dediklerinizin %1i bile bizim sınıfta yok zaten bizim hocalarmınız en genci 40 yaşında görselci ortalama 45-65 yaş arasındalar hele bir coğrafya hocamız var kolunun bile sıranın üstünde olmamasını istiyor burası köy değil diyor meslek lisesi boş diyor çok disiplinli bir de fizikçi var biraz hasta sanırım bize değil ya tavana ya da boşluğa bakarak bağrıyor ders anlatamıyor zaten tek amacı bağırma öğrenci ortamı desen biraz egolu konuşmuş olacağım ama hepside sıkıntılı ergen hiçbirisi olgun değil kitap bile düşse gülüyorlar bir tane çocuk var kendini sigma şarkısı açıp sigma hareketleri yapıyor. Diğerlerini zaten anlatmama gerek yok.
Sigma çocuğu düşününce bir gülme geldi.

Ben tatilde sıkılıyordum, okul bayağı eğlenceli bizim. Herkes birbiriyle arkadaş, kavga durumu 10. sınıfım ve iki senedir olmadı, haftada bir-iki kere okul çıkışı gezip bir şeyler yiyoruz. Eve gelince birlikte sohbet edip oyun oynuyoruz. Arkadaş konusunda çok şanslıyım o yüzden okula gidesim geliyor.
Öğretmenler konusunda sıkıntım yok da konular ve dersler çok sıkıcı bence, o biraz zevkimi baltalıyor. Felsefe, Görsel Sanatlar dersleri çok sıkıcı mesela hoca eğlenceli ve enerjik olsa dahi

İşte o dediklerinizin %1i bile bizim sınıfta yok zaten bizim hocalarmınız en genci 40 yaşında görselci ortalama 45-65 yaş arasındalar hele bir coğrafya hocamız var kolunun bile sıranın üstünde olmamasını istiyor burası köy değil diyor meslek lisesi boş diyor çok disiplinli bir de fizikçi var biraz hasta sanırım bize değil ya tavana ya da boşluğa bakarak bağrıyor ders anlatamıyor zaten tek amacı bağırma öğrenci ortamı desen biraz egolu konuşmuş olacağım ama hepside sıkıntılı ergen hiçbirisi olgun değil kitap bile düşse gülüyorlar bir tane çocuk var kendini sigma şarkısı açıp sigma hareketleri yapıyor. Diğerlerini zaten anlatmama gerek yok.
Anlıyorum hocam fakat bir şekilde eğlenmeye çalışın. Bizim hocalardan da hiçbiri genç değil fakat derste sohbet arasında küçük şakalar yaptığınızda size takılıyorlar eğlenebiliyorsunuz. Ciddi olanlar konusunda bir şey diyemeyeceğim fakat onları da kızdırmamaya çalışmanız ve derste aktif olmanız biraz daha iyi olabilir. Sınıftakilerden bahsedecek olursak eğer birisinde bile kendinize yakın bir taraf hissediyorsanız gidip konuşun. Kız erkek fark etmez. Hiç kimse ile konuşmazsanız emin olun okul hayatınız zehir olacaktır. Sınıftan bulamazsanız yan sınıftan bulun. Oradan bulamazsanız üst veya alt sınıflardan bulun. İlla ki birisi sizin zamanınızın geçmesini sağlayacaktır.

Bizde eğitim yok ki sistem olsun :D
Her şey ezber mantığıyla ilerliyor.
Öyle. Koca koca mühendislik öğrencileri üniversite sınavlarını sınav dönemi (belki de daha erkenden, ezber çok çünkü) notları ezberleyerek geçiyorlar. Buna bizim "top" üniversiteler dahil. Lise düzeyini saymıyorum bile zaten, her şey baştan sona ezber/ezber/ezber. Bazen son 2 3 senede ezberlediğim şeyler yüzünden salaklaştığımı hissediyorum, önceden daha pratik düşünüyordum.

Geri
Yukarı