Okula gidesiniz geliyor mu?

Maalesef ki Hatay'daki bir bölümü kırılmayan fay hattının 6.4'lük bir enerji biriktirdiğini düşünürsek Adana içinde yaklaşık bir değer verebiliriz.
7.0'ın üstüne pek çıkacağını sanmıyoruz fakat 6.0'ın üstünde bir deprem bekleniyormuş.
Adana ve Mersin'in Kahramanmaraş'tan daha çok korkutmasının sebebi zemininin alüvyon olmasına rağmen yüksek katlı binaların bulunması.
Zemin gerçekten bu tür depremlerde çok ama çok önemlidir.
Ev alırken zeminine dikkat edilmesi gerekli.

4.17'de olan merkez üssü pazarcık-Kahramanmaraş olan depremde bende yüksek katlı bir binada yaşıyordum ama zemininin sağlam ve kayalık olduğunu biliyordum.
14 katlı binanın bu tür depremde yıkılmamasının sebebini zemine bağlıyorum.
Kısaca hayatımızı kurtaran zemin oldu diyebilirim.

Adanada max 7 bekleniyor ama 6 şiddetlerinde olacağını hissediyor gibiyiz fay 500 yıldır uyuyor sonuçta Mersininde yok olmasına hazırız Mersin eski bir şehir zengin ilçeleri bile eski Mezitli,Tece...

Her türlü yıkılıyoruz.

Açıkçası benim şu 1 aylık tatilden sonra okula gitme isteğim iyi kalktı. Bu sadece ben de mi böyle yoksa siz de böyle misiniz?
Okulda bomboş durulursa tabii ki gitme isteği olmaz. Bana göre arkadaş ortamındaki sohbetler bile gitmek için yeterli bir sebep. Şakalar etkinlikler vs. derken baya sarar. Üstüne maç yapılırsa tadından yenmez. Hocalarla da sohbet edecek kadar samimiysen kafa dağıtmak için daha iyi bir yer bulamazsın.

Milleti sabahın köründe uykulu uykulu okula yollamaya ve sabah sabah uyumadan ders dinlemeye zorluyorlar. Kim bu durumda okula seve seve gitmek ister ki? Hadi onu geçtim öğle arasında sadece yurtçular çıkabiliyor biz bile çıkamıyoruz...

Evet ya bu deprem olayında bile dalga geçebiliyorlar. Ben kendimi bir şey sanmayı sevmem ama onların yanına gittiğimde onlardan çok üstün görüyorum kendimi. Hem insanlık olarak hem de zeka olarak.
Ergenlik işte. Ben de genelinden kendimi üstün görüyorum, normal.
Sağ olun hocam maalesef riskli bir ildeyim Kahramanmaraş'ta yaşıyorum.
Zemin sağlam yazmışsınız, hattın da biriken enerjinin büyük kısmını attığını düşünürsek (şimdilik) eskisi kadar riskli değil. İleride sağlam bir bina/deprem riski az olan bir şehre geçersiniz umarım.

Milleti sabahın köründe uykulu uykulu okula yollamaya ve sabah sabah uyumadan ders dinlemeye zorluyorlar. Kim bu durumda okula seve seve gitmek ister ki? Hadi onu geçtim öğle arasında sadece yurtçular çıkabiliyor biz bile çıkamıyoruz...
Eğitim sistemi toptan saçmalık zaten. Okulda yapılabilecek en iyi aktivite arkadaşlarla etkinlik yapmaktır ama gerekli arkadaş ortamını oluşturması da zor. Bu olsa bile bomboş okul, olabilecek en iyi halinde bile tek işlevi kafa dağıtmak olur.

Eğitim sistemi toptan saçmalık zaten. Okulda yapılabilecek en iyi aktivite arkadaşlarla etkinlik yapmaktır ama gerekli arkadaş ortamını oluşturması da zor. Bu olsa bile bomboş okul, olabilecek en iyi halinde bile tek işlevi kafa dağıtmak olur.

Bizde eğitim yok ki sistem olsun :D
Her şey ezber mantığıyla ilerliyor.

Açıkçası benim şu 1 aylık tatilden sonra okula gitme isteğim iyi kalktı. Bu sadece ben de mi böyle yoksa siz de böyle misiniz?

Gitmek zorundayım çünkü kendi bölümüm bilişim ve okulda öğrenmem lazım üstüne üstlük eski okulumuza yıkım kararı çıktı o yüzden başka okuldayız ve saat 8 de çıkıyoruz :(

Sevmediğim dersleri geçtim o ucube topluluğunun arasına girmek yoruyor insanı neyse ki biraz da olsa düzgün arkadaşlarım var geri kalanları neslimden utandırıyor beni.

Bizde eğitim yok ki sistem olsun :D
Her şey ezber mantığıyla ilerliyor.
Ezber mantığından değil hocam. Öğretilenler formüller felan her yerde böyle. Fakat bizim sistemimizde hem sürekli değişim oluyor hem de öğrencileri çok zorluyorlar. Normal zamanda kazanabilecekleri bir öğrenciyi dahi kaybediyorlar. Ayrıca tekrar etmesi de cabası.

Okulda bomboş durulursa tabii ki gitme isteği olmaz. Bana göre arkadaş ortamındaki sohbetler bile gitmek için yeterli bir sebep. Şakalar etkinlikler vs. derken bayağı sarar. Üstüne maç yapılırsa tadından yenmez. Hocalarla da sohbet edecek kadar samimiysen kafa dağıtmak için daha iyi bir yer bulamazsın.

İşte o dediklerinizin %1i bile bizim sınıfta yok zaten bizim hocalarmınız en genci 40 yaşında görselci ortalama 45-65 yaş arasındalar hele bir coğrafya hocamız var kolunun bile sıranın üstünde olmamasını istiyor burası köy değil diyor meslek lisesi boş diyor çok disiplinli bir de fizikçi var biraz hasta sanırım bize değil ya tavana ya da boşluğa bakarak bağrıyor ders anlatamıyor zaten tek amacı bağırma öğrenci ortamı desen biraz egolu konuşmuş olacağım ama hepside sıkıntılı ergen hiçbirisi olgun değil kitap bile düşse gülüyorlar bir tane çocuk var kendini sigma şarkısı açıp sigma hareketleri yapıyor. Diğerlerini zaten anlatmama gerek yok.

Geri
Yukarı