Okula Gitmeden Nasıl İngilizce Gelişir?

Just Just Okay?

Hectopat
Makaleler
1
Evet okula gitmeden internet yolu ile İngilizce geliştirmek mümkün mü mümkünse nasıl yapabilirim?

Online oyunlarda konuşabilecek İngilizce konuşan arkadaşlarımla yazım hatası yapmayacak kadar bir seviyeye ulaşmayı amaçlıyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :kıkırda::kıkırda:.

Ben bir ara video izleyip A1, A2, B1, B2 diye videolar izliyordum. Ücretsiz İngilizce kursları var. Onlara katılabilirsin. İsmek oluyor. Kendi bölgene en yakın olana sitesinden bakabilirsin. Sonra yine dediğim gibi videolar izlersin kendini daha çok geliştirirsin. Belli bir seviyeye geldiğinde sokağa çıkarsın ve kendini yine geliştirmeye devam edersin.:)

Yabancı Discord kanallarına katılmak da işe yarar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece oyunlar için istiyorsan oynadığın oyunda konuşulan şeyleri not al çevir ne olduğunu öğren sonra kullan. Zaten pratik yaptıkça öğrenirsin İngilizceyi veya herhangi bir şeyi. Uzun lafın kısası sevdiğin bir konuda İngilizce videolar izle. Mesela arabalar ile ilgili altyazısız rastgele videolar izle zaten adam motoru gösterdiği zaman engine diyecek sen de ' Bu motor olmalı diyeceksin' böyle böyle gelişir.

Altyazılı dizi ve filmler, İngilizce oyunlar ve kulladığın bütün cihazları İngilizce yaparak geliştirebilirsin.

Not: Altın Vuruş: İngilizce altyazılı İngilizce film.

Not 2: Evdeki eşyalara İngilizce notlar yapıştır.

Yabancı dizi alt yazılı izlemek ve oyunları hep alt yazılı ve ingilizce oynarsan senin için çok iyi olur yararına olur benim arkadaşım böyle yaparak şuanda normal lisanıymış gibi konuşuyor.

Yabancı biriyle canlı olarak konuşmanı veya yabancı dizi izlemeni öneririm. Ayrıca her şeyi İngilizce olarak kullanabilirsin. Mesela oyun oynuyorsan İngilizce oyna.

Bol bol ingilizce kitaplar okumak yararlıdır.

Düşük seviyede çocuklar için olan kitaplardan başlayıp yavaş yavaş seviyeyi artırabilirsin.

İngilizce dizi ve film izlemek de iyi bir seçenek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı