Okula gitmek istememek normal mi?

• Konuyu başlatan evrN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 1B
Ne olursa olsun okula gitmek zorundasın, velilerin de senin okula devamından sorumlular. Zorbalık konusunda seni anlayabiliyorum, fazla rahatsız oluyorsan sınıf veya okul değişikliğine gidebilirsin ancak okula gitmemek gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil ve olmamalı.

Hayallerini yıkmak gibi olmasın ama CERN'e bile çalışmaya gitsen bu tür insanlar olacak. Kendi işini kursan bu sefer iş yapacağın firmalarda böyle insanlar olacak. Sen kendini savunmadığın kendi sınırlarını koruyamadığın sürece herkes seni kendi eğlencesi için menfaati için suistimal edecek.
Hocam birisi sınırı aştığında arama mesafeyi verir konuşmam. Benim bahsettiğim durumun içinde 4 sene (lise) boyunca durucam ve ben bu adamla arama mesafe koysam bile gelip sataşabilecek.

Yumruğu geçirdiğimde ise okula ailem gelecek ve bu sefer benim evdeki yaşantım kısıtlanacak hocam. Bahsettiğim elemanların okula ailesi gelmesi vs. umurunda değil kısaca aileleri zorunlu olduğu için gönderiyorlar ve ne yaparsan yap diyorlar.

Kendini ezdirmeyi, evde kısıtlanmaya tercih ediyorsan buyur.

Genç arkadaşım,

Herkes bu dönemlerden geçti. Umurunda bile olmasın. Salla gitsin bu tür durumları. Sana zarar vermeye çalışanları (fiziksel olarak) engelleme dışında bir şey yapma.

Ağzı bozuk olanlara da bir şey deme. Onların dertleri egolarının tatmin edilmesi sadece.

Sen eğitimine odaklan. Lise'deki arkadaşlarını çok nadir göreceksin sonraki hayatında. Üniversitedeki arkadaşların daha odakta olacak.

Yakınında dövüş salonu varsa oraya yazıl hatta Uzaksa da git ama boks kickboks Muay Thai gibi dövüş sanatlarına git, yok kravmaga aikido falansa hiç boşuna para verme.
Hocam yazılmak çok isterim ancak ailemin tepkisini bilmiyorum. Durduk yere böyle bir spora yazılmak istersemde bu okuldayı olayları öğrenirler ve daha çok büyür bu seferde okulda ben küçük duruma düşerim ve 4 sene boyunca durmadan dalga geçicek insanları tanıyorum ne yazık ki.

Yumruğu geçirdiğimde ise okula ailem gelicek ve bu sefer benim evdeki yaşantım kısıtlanıcak hocam. Bahsettiğim elemanların okula ailesi gelmesi vs. umrunda değil kısaca aileleri zorunlu olduğu için gönderiyorlar ve ne yaparsan yap diyorlar.
Evde 1-2 hafta ceza alırsın geçer gider. Ama onurun bir kere kırıldı mı zor toparlarsın. Kimseye kendini ezdirmeyeceksin ensene tokat mı patlattı, dön 2 katını patlat. Ailen okula gelince de onun haksız olduğunu, kendini savunduğunu söyle çocukla yada ailesiyle konuşmalarını söyle.

Hocam yazılmak çok isterim ancak ailemin tepkisini bilmiyorum. Durduk yere böyle bir spora yazılmak istersemde bu okuldayı olayları öğrenirler ve daha çok büyür bu seferde okulda ben küçük duruma düşerim ve 4 sene boyunca durmadan dalga geçicek insanları tanıyorum ne yazık ki.
Ailenin tepkisini ne kadar çok takıyorsun yazıl sporuna git gel ne var bunda.

Kendini ezdirmeyi, evde kısıtlanmaya tercih ediyorsan buyur.
Hocam sadece evde kısıtlanma değil 18'den küçük olduğum için şuan aileme bağlıyım ve soğuk yapmalarını vs. pek çekicek durumda değilim. Dönüp vurmam kendimi savunmaya girer ancak bahsettiğim tayfa zaten 4-5 kişi ve bunlardan içinden sadece 2'si böyle hareketler sergiliyor. Bu 2 kişide benden fiziksel olarak cidden güçlü ve an itibariyle dayak yemem çok olası.

Evde 1-2 hafta ceza alırsın geçer gider. Ama onurun bir kere kırıldı mı zor toparlarsın. Kimseye kendini ezdirmeyeceksin ensene tokat mı patlattı, dön 2 katını patlat. Ailen okula gelince de onun haksız olduğunu, kendini savunduğunu söyle çocukla yada ailesiyle konuşmalarını söyle.
Hocam genelde bu hareketleri yapan arkadaşlar benden fiziksel olarak %50-%60 civarında daha güçlü.

Hocam sadece evde kısıtlanma değil 18'den küçük olduğum için şuan aileme bağlıyım ve soğuk yapmalarını vs. pek çekicek durumda değilim. Dönüp vurmam kendimi savunmaya girer ancak bahsettiğim tayfa zaten 4-5 kişi ve bunlardan içinden sadece 2'si böyle hareketler sergiliyor. Bu 2 kişide benden fiziksel olarak cidden güçlü ve an itibariyle dayak yemem çok olası.

Hocam genelde bu hareketleri yapan arkadaşlar benden fiziksel olarak %50-%60 civarında daha güçlü.
İstediği kadar güçlü olsun. Karşılık verip dayak yemen bile hiç birşey yapmaman dan daha iyi.

Hocam sadece evde kısıtlanma değil 18'den küçük olduğum için şu an aileme bağlıyım ve soğuk yapmalarını vs. pek çekecek durumda değilim. Dönüp vurmam kendimi savunmaya girer ancak bahsettiğim tayfa zaten 4-5 kişi ve bunlardan içinden sadece 2'si böyle hareketler sergiliyor. Bu 2 kişide benden fiziksel olarak cidden güçlü ve an itibarıyla dayak yemem çok olası.

Kral o zaman spora yazıl git bir bahane bul bir şeyler yap, dediğin her şey kendi adına ben bunu yapamam bu olmaz şu olmaz ne yapalım gelip biz mi halledelim?
Üstüne dayak yesen ne olacak hastanelik olacak halin yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı