Okula Gitmek İstemiyorum

Mehmet Akif12

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Hiç gitmek istemiyorum ne yapmalıyım sizce? 9. sınıfım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özür dilerim ama size fikrinizi soran bir sistem yok, gitmek lazım. Hem neden gitmek istemiyorsunuz?

Genellikle çoğu kişi okula gitmeyi sevmez, evet. Ama hepimiz eğitim almak ve güzel bir yerlere gelmek için okula gidip, ders çalışıyoruz. Eğer okula gidersen ileride hiç pişman olmayacaksın ve içinden "neden acaba öyle düşünüyordum? Okumak bana gerçekten bir şeyler kazandırdı" diyeceksin. Bundan emin olabilirsin.

Şahsen ben de okul hayatım boyunca okuldan nefret ettim. Gerek kötü niyetli arkadaşlar, saçma hayatının sinirini senden çıkartan öğretmenler, sıkıcı disiplinli kurallar vs. Hep şikayet ediyordum halimden. Fakat bir süre sonra iyi arkadaşlıklar edindim, dersleri boşladım, mutluydum ama geçiciymiş. Hayatım daha kötü gitmeye başladı. Yani her şeyi zamanında yapmak zorundayız. Akranlarımızdan geri kalmamalıyız ki en pişman olduğum şey okulu boşlamak, geçici zevklerin peşinden koşmak. Aklınız başınıza gelince anlıyorsunuz. Eğer öz güven, zorbalık gibi başka insanlardan kaynaklanan sebepten böyle düşünüyorsan gerekli yerlere şikayetlerini yap. Okulda olması gereken sensin onlar değil. Eğer kendinden kaynaklı ise uyum sağla ve olabildiğince mutlu olacağın şekle getir her şeyi.

Geri
Yukarı