Okula gitmekten korkuyorum

MacTavish53

Picopat
Yer
İstanbul
Merhabalar. Okula gitmekten korkuyorum aslında gitmekten değil kendimi çok korkutuyorum. Mesela ilk defa liseye gideceğim ve içimden hep törende kendi sıramı nasıl bulacağım ya da okulda sınıfımı nasıl bulacağım deyip kendimi kötü hissettiriyorum. Şu an bile kötü hissediyorum nasıl yeneceğimi bilmiyorum ya da çok abartıyorum. Bunun üstesinden nasıl gelebilirim? Uyuyup sabah olmasını bile istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Okula gitmekten korkuyorum aslında gitmekten değil kendimi çok korkutuyorum. Mesela ilk defa liseye gideceğim ve içimden hep törende kendi sıramı nasıl bulacağım ya da okulda sınıfımı nasıl bulacağım deyip kendimi kötü hissettiriyorum. Şu an bile kötü hissediyorum nasıl yeneceğimi bilmiyorum ya da çok abartıyorum. Bunun üstesinden nasıl gelebilirim? Uyuyup sabah olmasını bile istemiyorum.
Onlar çok küçük şeyler okula gittiğin zaman zaten kendiliğinden gelişen şeyler korkma rahat ol.

En sağdan 9/A veya 12/A şeklinde başlar. İnsanlara bakarak bulabilirsin yönünü.
Ya bulamasam bile hiçbir şey olmayacak sınıfa geçeceğiz ama yinede abuk subuk stres yapıyorum.
Onlar çok küçük şeyler okula gittiğin zaman zaten kendiliğinden gelişen şeyler korkma rahat ol.
Haklısınız nedense biraz içime sindi, teşekkürler. Çok abartıyorum herşeyi sanırım.

Rahat olun sadece 1 gün karışık yaşarsanız. Eğer yarın sınıfı bulamazsanız hocalardan birine sorun illaki dışarıda olacaklardır.
Biliyorum işte hatta bunu yaparımda diyorum ama değişik biriyim içimdeki stres gitmiyor nedense. Mesela beden derslerinde bir şey yaptırırlar ya da hoca normal derslerde soru sorar diyede gereksiz stres yapıyorum.
Çoğu kişi senin gibi ilk kez geliyor. Yalnız kalmazsın meraklanma.
Sınıfta çoğu kişi birbirini tanıyor biraz ama sadece beni tanımıyorlar, kafa dengi değiller biraz duyarcı veya ergen insanlar o yüzden hiç aralarına girmek bile istemedim.

Geri
Yukarı