Okula gitmeyi bırakmak

Yav lise Allah'ın emri bir lise diploması olsun en azından, saçma sapan fikir vermeyin, diplomasını aldıktan sonra uniyemi gider işemi girer kendinimi geliştirir orası ona kalmış.

Lise bittikten sonra aile baskısı gelecek çocuga para kazan diye bu çok yaygındır hocam :D çocuga kitap oku kendini geliştir diyorum başıboş gez demiyorum saçma mı bunlar.

Merhaba, 14 yaşındayım. Liseye yeni başladım ama sınıf ortamı çok garip geldi çok saçma davranışlar vb şeyler okuldan soğuttu. Sabah okula gideceğim derken kendimi farklı yerlerde buluyordum ve ailem anladı böyle olacaksa okula gitme dedi. Ben de gitmemeyi tercih ettim. Ama bir zaman sonra sıkmaya başladı, ne oyun oynuyorum ne bir şey sadece oturuyorum Discord'da geziniyorum ve bu durum benim canımı sıkmaya başladı. Herkesin sevgilisi var ne güzel geziyorlar ben evde oturuyorum. Okula geri başlamalı mıyım? Ona göre müdürle konuşacağım kabul ederse devamsızlıkları sildirip tekrar gideceğim. Veya nakil aldırıp oradaki müdürle konuşacağım ama yarı dönem neredeyse bitmiş. O yeni okuldaki kişiler garip davranışlar sergiler mi sizce?

Herkes okuyacak diye bir kural yok, seçtiğin bir mesleğe ufak yaşlarda çırak olarak başlaman sana gelecekte çok şey kazandırabilir.

İnsan kendi gelişimi için okumalı ama bunu ilerleyen yıllarda açıktan ya da gece okulundan verebilirsin, seçtiğin meslekte ustalaştığın zaman zaten hayat ve maddi durumları dert etmeyeceksin.

Birçok para basan meslek dalları var örnek olarak aşağıda sıralamak isterim.

Dijital baskı & aplikasyon.
Ofset baskı & matbaa ustası.
Oto elektrik & oto mekanik.
Elektrik ve elektronik ustası (buzdolabı, klima, TV, vb)
Araç giydirme & reklam.

Aklıma gelmeyen daha birçok alan var, düzgün bir kafa ile ne yapmak istediğini düşünmeni tavsiye ederim.

Ne gelişimi için önemli lise, şahsen okulun insana kattığı pek bir şey göremiyorum.
Zamanında bende öyle diyordum ama insanın kişisel gelişimi için önemli, duygularınızın yönetimi, kendini bazı durumlarda tutabilme, insan ilişkilerinde gelişme. Bunların yanında sosyal hayata etkisi de var. Bir arkadaş, dost edinip yıllarca tanış olabileceğiniz yaşıtlarınız, öğretmenleriniz olabiliyor. Bu demek değildir ki bunların hepsi olacak şeyler. En azından okumak için hala şansı var, bu yüzden değerlendirmeli.

Liseyi bitir. Git okuluna

Bizim sınıf ortamı çok kötü idi ( lise 1 )

Sınıf değiştirdim daha oturaklı karakterli insanlar vardığı geçtiğim müdür yardımcısına gittim sıkıntı yaşıyorum dedim , sınıfımı değiştirdi sağolsun

Zamanında bende öyle diyordum ama insanın kişisel gelişimi için önemli, duygularınızın yönetimi, kendini bazı durumlarda tutabilme, insan ilişkilerinde gelişme. Bunların yanında sosyal hayata etkisi de var. Bir arkadaş, dost edinip yıllarca tanış olabileceğiniz yaşıtlarınız, öğretmenleriniz olabiliyor. Bu demek değildir ki bunların hepsi olacak şeyler. En azından okumak için hala şansı var, bu yüzden değerlendirmeli.
Sınav stresi, uykusuzluk, aile baskısı, hocaların azarı, hobilerine vakit bulamama, arkadaşlardan kötü alışkanlıklar... Bunları da ekleyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı