Okula gitmeyi bırakmak

Arewns

Femtopat
Merhaba, 14 yaşındayım. Liseye yeni başladım ama sınıf ortamı çok garip geldi çok saçma davranışlar vb şeyler okuldan soğuttu. Sabah okula gideceğim derken kendimi farklı yerlerde buluyordum ve ailem anladı böyle olacaksa okula gitme dedi. Ben de gitmemeyi tercih ettim. Ama bir zaman sonra sıkmaya başladı, ne oyun oynuyorum ne bir şey sadece oturuyorum Discord'da geziniyorum ve bu durum benim canımı sıkmaya başladı. Herkesin sevgilisi var ne güzel geziyorlar ben evde oturuyorum. Okula geri başlamalı mıyım? Ona göre müdürle konuşacağım kabul ederse devamsızlıkları sildirip tekrar gideceğim. Veya nakil aldırıp oradaki müdürle konuşacağım ama yarı dönem neredeyse bitmiş. O yeni okuldaki kişiler garip davranışlar sergiler mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 14 yaşındayım. Liseye yeni başladım ama sınıf ortamı çok garip geldi çok saçma davranışlar vb şeyler okuldan soğuttu. Sabah okula gideceğim derken kendimi farklı yerlerde buluyordum ve ailem anladı böyle olacaksa okula gitme dedi. Ben de gitmemeyi tercih ettim. Ama bir zaman sonra sıkmaya başladı, ne oyun oynuyorum ne bir şey sadece oturuyorum Discord'da geziniyorum ve bu durum benim canımı sıkmaya başladı. Herkesin sevgilisi var ne güzel geziyorlar ben evde oturuyorum. Okula geri başlamalı mıyım? Ona göre müdürle konuşacağım kabul ederse devamsızlıkları sildirip tekrar gideceğim. Veya nakil aldırıp oradaki müdürle konuşacağım ama yarı dönem neredeyse bitmiş. O yeni okuldaki kişiler garip davranışlar sergiler mi sizce?

Ben zamanında lise 1'de gitmemiştim, bırakmıştım pişmanım. Git eğlen, öğren ve arkadaş edin.

Benim şahsi düşüncem bir kodlama dili öğren JavaScript vs. okulada git bitir. Sonra çok rahat edersin.

Kardeşim hangi akılla bunu düşündün anlamadım, ailende de hata var, en azından liseni bitir. Lise mezunu olmayan adama iş yok.

kesinlikle okula geri başlamayın eğer yks hedefiniz varsa okuldaki bir çok ders zaman kaybı okula gidiş süreniz teneffüsler gereksiz dersler bir sürü zaman kaybı yerinizde olsam okulda harcayacağım vakitle herhangi bir spora vücut geliştirme yüzme v.s kitap okumak ve yazılım dili öğrenmeye kısacası kendimi geliştirmeye harcardım 2 3 yıl önce keşke açığa geçseydim keşke diye kendime kızıyorum şuan

Garip davranışların sergilendiği 3 yer var şu dünyada. Kademeli olarak saçmalık seviyesi artar.

1 - Okul (Özellikle Lise)
2 - İş hayatı (ustalar v.s)
3 - Askerlik

Daha 1.Seviyede katlanamıyorsan 2'de 3'de ne yapacaksın merak konusu. Açık öğrenime geçip sosyalleşeceğin okul dışında mekanlar bulmak misal spor salonları gibi daha iyi olacaktır.

Lütfen okuluna git kardeşim, hiç yoktan liseyi bitir. Üniversite zamanın gelince duruma göre düşünürsün ama liseyi ne olursa olsun bitir. Üniversite mezunu olup olmaman bu ülkede önemli değil, diploma bir işe yaramıyor ama hiç yoktan liseyi bitirmek kendi gelişimin açısından önemli. Sonrasına bakılır baktın sınava girdin kazandın üniversiteyi de bitirirsin, bizde çok geçtik bu yollardan. Hiç sıkma canını git gel okulunu bitir sadece.

Geri
Yukarı