Okulu bırakmak

emre_yiğit

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Başlıkta gördüğünüz gibi 10.sınıfım kendi Anadolu lisesi okulumu bıraktım normalde direkt 1.dönemde MESEM'e kayıt olacaktım ancak kaçırdım ve 1.dönemden sonra MESEM sınıf tekrarı yapıyor ben de 2.dönem ne kendi okuluma gideceğim ne de MESEM'e geçiş yapacağım zaten tekrar yapacağım için.
Böyle bir olay var mı ve kendi okuluma gidip herhangi bir bilgi vermem gerekiyor mu yoksa sadece yok yazıp geçiyorlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Başlıkta gördüğünüz gibi 10.sınıfım kendi Anadolu lisesi okulumu bıraktım normalde direkt 1.dönemde MESEM'e kayıt olacaktım ancak kaçırdım ve 1.dönemden sonra MESEM sınıf tekrarı yapıyor ben de 2.dönem ne kendi okuluma gideceğim ne de MESEM'e geçiş yapacağım zaten tekrar yapacağım için.
Böyle bir olay var mı ve kendi okuluma gidip herhangi bir bilgi vermem gerekiyor mu yoksa sadece yok yazıp geçiyorlar mı?

İlkokulda olsaydın eğer aileye para cezası kesildiğini duymuştum ama lisede böyle bir olay var mı bilmiyorum.

"Kaç yıl okumak zorunlu?" diye aratsanız kaynağımı bulursunuz. Benim kafamdan uydurduğumu söylemek yerine bir akılla bu siteye girmek için kullandığınız arama motorunu sorununuzu çözmek için kullansanız mutlu olurum.

Hocam açıktan da olsa zorunlu.

Tamam da ben sadece bu dönem için gitmeyeceğim, dönem sonu MESEM'e başvurup sınıf tekrarı yaparak devam edeceğim. Şu anda da başvursam dönem sonuda başvursam yine 10. sınıfta devam edeceğim. Aslında size bunu sormuştum siz direk okulu bırakmak diye anlamışsınız. (galiba benim de başlık seçimim biraz anlamsız olmuş) Bu bir sorun yaratır mı demek istedim tam olarak.

Bildiğim kadarıyla diyor onu demek yerine direk kaynağı verseydi bu kadar tepki göstermezdim.

Bence konuyu bu kadar uzatmak yerine Google'da kendiniz aratmalıydınız. Kimseye yalan yanlış bilgi vermek istemiyorum, üzerine araştırması basit olduğu için "bildiğim kadarıyla" dedim geçtim. Kendi tembelliğinizi üzerimize atıyorsunuz hâlen.

Tamam da ben sadece bu dönem için gitmeyeceğim, dönem sonu MESEM'e başvurup sınıf tekrarı yaparak devam edeceğim. Şu anda da başvursam dönem sonuda başvursam yine 10. sınıfta devam edeceğim. Aslında size bunu sormuştum siz direk okulu bırakmak diye anlamışsınız. (galiba benim de başlık seçimim biraz anlamsız olmuş) bu bir sorun yaratır mı demek istedim tam olarak.

Okula gitmeyecekseniz müdüre söylemelisiniz, bazı müdürler polise kayıp ihbar edebiliyor. Yoklamadan sınıfta kalırsınız.
Başka bir sorunsa belki ceza gelebilir.
"Eğer normal bir liseye kayıt olmuşsa ve okula gönderilmiyor veya gitmiyorsa bunun için normal liseye devam etmeyen öğrenciler için günlük 15 TL ve 500 TL idari para cezası kesiliyor."
- https://e-okul.org/liseye-gitmek-zorunlu-mu.html/amp

Yeni konular

Geri
Yukarı