Okula gitmeyi kim uydurmuş?

Ne alaka dostum? Atom parçalatsalardı daha kolay olurdu gerçekten, Avukat olmak isteyen birisi Pisagor, Trigonometri, bunları ne yapacak açıklayabilir misin?
Zaten ana konu bu. Sistemin yanlis olmasi. Temel egitim olarak YGS konulari olmali. Ama LYS konulari olmamali. LYS konulari Universitelik konular. Bunlarin altinda hem eziliyoruz hem zaman kaybediyoruz. Ornegin Avukatlik. Esit agirliktan giriyorsun. Karsina LYS Mat ve Geo cikiyor. Insan soruyor ne alaka diye.

Bende Anadolu teknikte olduğum için biraz şanslı birazda şansız hissediyorum aslında.
Hocam liseye yeni başlıyor iseniz. Dikkatli olmanızda ve gözünün açık olmasın da fayda var. Çünkü bu tipler lise de bitki örtüsü. Ruhunuz bile duymadan bir bakmışsınız ki siz de bu tiplerin arasına girmiş, karışmış bu tarz şeyler yapıyorsunuz.

Hocam liseye yeni başlıyor iseniz. Dikkatli olmanızda ve gözünün açık olmasın da fayda var. Çünkü bu tipler lise de bitki örtüsü. Ruhunuz bile duymadan bir bakmışsınız ki siz de bu tiplerin arasına girmiş, karışmış bu tarz şeyler yapıyorsunuz.

Yok gittiğim bir yer nezih bir yer yani bende şaşırdım zaten 2. dönem veya 10. sınıfta nakil olmayı düşünüyorum.

Okul olmasa idi çocukluk olmazdı herkes işe başlardı, küçüklüğünü kimse yaşayamazdı, büyükler küçükleri ezeceği için adalet hiç olmazdı(şu an da fazla yok).

Şimdi ekmeğini taştan çıkaran insanlar var mesela dayım inşaatçı aklını kullanarak ekmeğini kazanan var mesela ben taştan asla çıkaramam öyle yeteneğim yok mecbur okuyup kafanı kullanıp kazanacaksın benim kuzenim şu an bilkent üniversitesinde bursu fizik mühendisiliği okuyor onun kardeşi ise liseden sonra okumayıp çalışmaya başlamış şu an evine ekmeğini getiren o ama eğer aklını kullanarak ekmeğini çalışan kişilerden olupta okumayıp ekmeğini taştan çıkartmak öyle zor gelirki işte o zaman mutsuz lanet bir hayat yaşarsın muhtemelen siz @irtifa ekmeğinizi taştan çıkartan kişilerdenseniz eğitim sistemini sorgulama hakkı sizde olur ama bunu bilin çalışkan geleceği parlak olan insanlar size hep inkar ederler.

Şimdi ekmeğini taştan çıkaran insanlar var mesela dayım inşaatçı aklını kullanarak ekmeğini kazanan var mesela ben taştan asla çıkaramam öyle yeteneğim yok mecbur okuyup kafanı kullanıp kazanacaksın benim kuzenim şu an bilkent üniversitesinde bursu fizik mühendisiliği okuyor onun kardeşi ise liseden sonra okumayıp çalışmaya başlamış şu an evine ekmeğini getiren o ama eğer aklını kullanarak ekmeğini çalışan kişilerden olupta okumayıp ekmeğini taştan çıkartmak öyle zor gelirki işte o zaman mutsuz lanet bir hayat yaşarsın muhtemelen siz @irtifa ekmeğinizi taştan çıkartan kişilerdenseniz eğitim sistemini sorgulama hakkı sizde olur ama bunu bilin çalışkan geleceği parlak olan insanlar size hep inkar ederler.
Bu deyimi o kadar çok kullanmışsınız ki okumaya devam edemedim😅

Klişe olacak fakat eğitim yuvası. Eğer iyi bir altyapı olsaydı herkes severdi okulu. Fakat ezber üzerine kurulu bir sistem, sıfır hijyen ve ödevlerle beraber insan soğuyor. Özellikle de ödevler. Bıktım artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı